Wydarzenia 6 paź 2017 | Redaktor
Konsultacje w sprawie przebudowy Nakielskiej potrwają dłużej

Ulica Nakielska / fot. Anna Kopeć

Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców, konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Nakielskiej zostały wydłużone. Bydgoszczanie mogą przesyłać swoje opinie do 12 października.

 

Wstępna dokumentacja zakłada przebudowę ulicy Nakielskiej na odcinku od ronda, które powstanie przy skrzyżowaniu z Lisią do wiaduktu kolejowego. Zakłada się poszerzenie jezdni do 4 pasów ruchu. W praktyce będzie to jednak jezdnia dwupasmowa z dwoma dodanymi wewnątrz buspasami. Z buspasów dodatkowo będą mogły korzystać pojazdy skręcające w lewo. Dzięki temu nie będą one blokowały strumienia pojazdów jadących na wprost. Ponieważ autobusy będą poruszały się środkowymi pasami, obsługę pasażerską zapewnią tzw. „przystanki wiedeńskie” w postaci wyniesień na zewnętrznych pasach jezdni. Skrzyżowanie ul. Bronikowskiego i Nakielskiej ma mieć kształt ronda spiralnego. Po obu stronach pasa drogowego zaprojektowano chodniki i ścieżki rowerowe.

Celem konsultacji jest zebranie uwag dotyczących przyjętych rozwiązań w projekcie. Może skutkować to wprowadzeniem korekt do zaprezentowanego projektu, ponieważ znajduje się on w stadium koncepcji. Ze szczegółową koncepcją modernizacji ul. Nakielskiej można zapoznać się na stronach internetowych Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, a także w siedzibie przy ul. Toruńskiej 174a ( piętro III, pokój 307).

Bydgoszczanie mogą zgłaszać uwagi na formularzu według wzoru, który jest dostępny również na stronie ZDMiKP. Wypełnione wnioski należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor