KPCK zaprasza na zimowe warsztaty wokalne
fot. KPCK
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na szóstą już odsłonę Warsztatów Wokalnych.
Inne z kategorii
Bydgoski weekend - kalendarz wydarzeń. Bądź na bieżąco
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Wszystkich chętnych wokalistów i miłośników śpiewu KPCK zaprasza do udziału w weekendowym spotkaniu muzycznym.
Warsztaty potrwają 3 dni:
3 lutego (piątek), 16:00-20:00,
4 lutego (sobota), 10:00-19:00,
5 lutego (niedziela), 10:00-19:00.
W ramach warsztatów odbędą się indywidualne konsultacje z emisji głosu, praca nad śpiewem w wielogłosie w zespole wokalnym, warsztaty z songwriting’u oraz blok z podstaw elementarnych zadań aktorskich i ekspresji ciała. Uczestnicy pracować będą nad poprawną postawą podczas śpiewu, odpowiednim oddechem i emisją głosu, wymową tekstów w języku angielskim, interpretacją utworów solo oraz w zespole.
W tym roku warsztaty KPCK organizuje we współpracy z Bydgoskim Instytutem Głosu – miejscem, które dla osób zainteresowanych śpiewem powinno być ważnym punktem na mapie Bydgoszczy. W ramach warsztatów uczestnicy będą mieli m.in. możliwość udziału w grupowych zajęciach z instruktorami Instytutu.
Instruktorzy, z którymi będziecie mogli spotkać się podczas warsztatów:
- Anna Szutkiewicz (Bydgoski Instytut Głosu)- Wokalistka, trenerka wokalna z 5-letnim doświadczeniem, absolwentka klasy fortepianu Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białymstoku oraz klasy śpiewu solowego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Białymstoku. Czterokrotna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego oraz siedmiokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku. Od dziecka występuje na scenie – jest laureatką 87 nagród na zarówno regionalnych, ogólnopolskich, jak i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach wokalnych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (specjalność wokalistyka jazzowa). Ukończyła także studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Swój warsztat doskonaliła m.in. pod okiem takich osobistości jak Joanna Zagdańska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Dorota Miśkiewicz, Janusz Szrom, Bogdan Hołownia, Danuta Błażejczyk czy Elżbieta Zapendowska. Jest wielką fanką polskiej piosenki literackiej, tekstów Agnieszki Osieckiej i twórczości Kabaretu Starszych Panów. W piosence liczy się dla niej nie tylko muzyka, ale przede wszystkim tekst. Inspirują ją wszystkie dziedziny sztuki, szczególnie taniec i teatr, z którymi była silnie związana w dzieciństwie. Podczas warsztatów poprowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe.
- Filip Czarnecki (Bydgoski Instytut Głosu) – Wokalista, muzyk sesyjny, trener wokalny z 5-letnim doświadczeniem, dyplomowany specjalista rehabilitacji zaburzeń głosu i terapeuta głosu, członek Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu. Absolwent klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie. Laureat wielu konkursów wokalnych i festiwali o szczeblu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Finalista I edycji programu „The Four. Bitwa o sławę”, emitowanego na antenie telewizji Polsat, dzięki któremu dał się poznać szerszej publiczności. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na prestiżowych specjalnościach „wokalistyka jazzowa” oraz „prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej”. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu rehabilitacji zaburzeń głosu na Uniwersytecie Łódzkim, uzyskując uprawnienia do prowadzenia rehabilitacji i terapii głosu. Koncertował w całej Polsce, a także w USA – w Nowym Jorku i New Jersey. Współpracował z takimi instytucjami jak np. Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy („Z teki Jacka Cygana”, „Koncert Jazzowy”, „Kolęda Nocka”), Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy („Klub Akademii Jazzu”, „I’ll be home for Christmas”), Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury („Czy ten koncert to nie u Was?”), Telewizja Polska („Jaka to melodia?”) czy telewizja Polsat („The Four. Bitwa o sławę”). Swój warsztat doskonalił pod okiem wybitnych trenerów wokalnych i artystów, takich jak np. Kasia Rościńska, Kuba Badach, Joanna Zagdańska, Paulina Przybysz, Krystyna Prońko, Janusz Szrom, Wojciech Myrczek, Anna Gadt, Grzegorz Karnas, Jaga Voice, Dorota Miśkiewicz, Magdalena Kizinkiewicz czy Magda Sekuła-Lemberger. Podczas warsztatów poprowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe.
- Marta Haliniak (Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury)– Dyrygent, wokalistka, animator kultury. Absolwentka klasy wiolonczeli Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Studia ukończyła na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Od czterech lat w ramach Pracy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy prowadzi grupy wokalne oraz indywidualne konsultacje wokalne dla młodzieży i dorosłych jednocześnie rozwijając swój warsztatach przez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Jako dyrygent jest m.in. laureatką II Miejsca w Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów 2019. Jako wokalistka występuje obecnie z zespołem retro Bromberg Retro Band. Koordynator warsztatów, poprowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz zespół wokalny.
- Wioleta Górska-Nowik (Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury) – historyk, animator kultury o specjalności teatralnej, absolwentka Policealnego Studium Praktyk Teatralnych w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych na Wydziale Lalkarskim w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Prowadzi wielokrotnie nagradzane w lokalnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich przeglądach i festiwalach dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne. W swoich spektaklach często wykorzystuje scenariusze własnego autorstwa. Jest autorką ponad 50 scenariuszy. Prowadzi warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych. Dwukrotnie nagradzana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Warsztaty rozpoczną się w piątek o godzinie 16:00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Koszt: 250 zł/os. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.01 pod adresem muzyka@kpck.pl
Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na www.kpck.pl
Jędrzej Kubiak, K-PCK