Wydarzenia 20 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Kto zbuduje basen na Kapuściskach?

Projekt basenu na Kapuściskach / materiały UMB

Urząd Miasta rozpisał przetarg na budowę basenu przy ul. Szarych Szeregów. Oprócz głównego toru w skład wodnego kompleksu wejdą m.in. jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa, sauny, siłownia i sala fitness.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na ul. Szarych Szeregów wybudowana zostanie nowa pływalnia. - Inwestycja warta około 30 mln złotych jest możliwa, dzięki dobrej kondycji finansowej miasta. Basen na Kapuściskach ze względu na bogate wyposażenie można określić parkiem wodnym. Budowę zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć ją pod koniec przyszłego roku – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Oprócz głównego, 6-torowego basenu o wymiarach 25 na 12,5 m., w kompleksie znajdzie się także niecka rekreacyjna o powierzchni 142 mkw. z atrakcjami: m.in. sztuczną rzeką i zatoką sztucznej fali i gejzerem. Obok nich powstaną dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci z tak zwanym grzybkiem wodnym. Atrakcjami z pewnością będą 50-metrowa zjeżdżalnia rurowa i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze obiektu powstaną: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, oraz pomieszczenia trenerów. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych.

Ogłoszony został już przetarg na wykonanie prac budowlanych przy basenie. Podmioty zainteresowane realizacją zlecenia mogą składać oferty przez najbliższy miesiąc. O wyborze najkorzystniejszej decydować będą cena oraz długość gwarancji.

 

Projekt basenu na Kapuściskach / materiały UMB
Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący