Wydarzenia 23 lip 2019 | Redaktor
Lewica pokazała, że jest razem i wiosną, i latem

fot. Anna Kopeć

Kujawsko-pomorscy działacze trzech lewicowych partii zaprezentowali w bydgoskim parku Kazimierza Wielkiego, że koalicja lewicowa powołana przez SLD, Razem i Wiosnę działa już również na szczeblu lokalnym.

Przedstawiciele lewicowych ugrupowań zaprosili dziennikarzy na konferencję prasową we wtorek (23 lipca).

fot. Anna Kopeć

Ewa Sypniewska, reprezentująca Wiosnę, podkreślała, że „duży może więcej” i wyraziła radość z powstania bloku lewicowego, którego jej zdaniem „brakowało na scenie politycznej od lat”. – Chcemy żyć w państwie prawym i sprawiedliwym – mówiła. – Ale niekoniecznie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Anna Kopeć

O szansie zmiany języka politycznego mówił Michał Wysocki, który bezowocnie startował w wyborach samorządowych z listy Partii Razem, a do Europarlamentu z listy komitetu Lewica Razem (Razem, Unia Pracy, RSS). Jego zdaniem, tylko lewica może skutecznie zadbać o ludzi zatrudnionych na śmieciówkach, prawa kobiet i osób LGBT.  

fot. Anna Kopeć

Anna Mackiewicz z SLD zapewniała, że ugrupowań tworzących lewicowy blok będzie znacznie więcej. Wspomniała o m.in. organizacjach kobiecych i pozarządowych. Podkreślała, że na szczeblu lokalnym przedstawiciele lewicy od wielu lat współpracują ze sobą przy różnych projektach. Przyznała, że blok nie ma jeszcze wspólnego programu, ale dodała, że każda organizacja z osobna ma swój plan działania, a wszystkie mają wspólne wartości.    

Ugrupowania tworzące blok lewicowy czekają jeszcze na decyzję Zielonych, którzy w eurowyborach, podobnie jak SLD, współtworzyli tzw. Koalicję Europejską z PO i PSL. – Liczę, że staną po stronie lewicy – mówiła Mackiewicz.    

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor