Wydarzenia 21 kwi 2020 | kd
Lewy i Góral „zagrali” dla Bydgoszczy

fot. PZPN

Szpitale, które znalazły się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem niemal od samego początku apelowały o pomoc. I ta pomoc do tych placówek płynęła. Liczne zrzutki na posiłki i na sprzęt ochronny dla lekarzy i pielęgniarek zalały wręcz media społecznościowe. Wiele osób pomaga na miarę swoich możliwości. Każda pomoc jest tak samo ważna.

Również polscy piłkarze postanowili wspomóc polskie szpitale jednoimienne. Jako pierwszy uczynił to Robert Lewandowski, żyjąca legenda polskiej piłki nożnej. Wspólnie z żoną Anną przekazał na potrzeby polskich szpitali przekazał aż 4 miliony złotych. 

Całość została rozdzielona pomiędzy wszystkie szpitale jednoimienne. W tym również i dla znajdujacego się w Bydgoszczy  Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza zostało przydzielone 200 tysięcy złotych.

W ślady legendy poszedł wychowanek bydgoskiego Zawiszy Bydgoszcz i reprezentant Polski Jacek Góralski.

O geście Jacka Góralskiego poinformował za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych dziennikarz sportowy Piotr Wołosik.

Ależ piękna akcja! Reprezentant Polski Jacek Góralski, piłkarz kazachskiego Kairata Ałmaty wsparł finansowo szpital w rodzinnej Bydgoszczy. Akcją swojego piłkarza zainteresował się właściciel klubu Kairat Boranbayev i przekazał szpitalowi w Bydgoszczy kilka tysięcy!

 
 
Inf. na podst. tt/@lewy_official, @PiotrWolosik
 
 

kd Autor