Wydarzenia 23 paź 2017 | Redaktor
Miasto przyjazne seniorom

W Poznaniu podpisana została deklaracja o współpracy miast w zakresie polityki senioralnej/ fot. nadesłane UM Bydgoszczy

Prezydent Bydgoszczy podpisał deklarację współpracy prezydentów miast w zakresie polityki senioralnej. Porozumienie podpisano w Poznaniu podczas konferencji „Miasta przyjazne starzeniu się”.

Konferencja odbyła się 19-20 października. Omawiano tematy dotyczące seniorów, wymieniano się doświadczeniami, mówiono o dobrych praktykach. Efektem rozmów była deklaracja współpracy, która została uroczyście podpisana przez przedstawicieli 21 samorządów. Bydgoszcz reprezentowała zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Na konferencji był również obecny Ireneusz Frelichowski, przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów, który mówił o działaniach miasta na rzecz seniorów (w tym m.in. o programach „Bydgoska Koperta Życia” oraz „Bydgoska Karta Seniora 60+”).

Aby skutecznie wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, miasta m.in. powołają zespół ekspercki do spraw polityki senioralnej. Eksperci przyjrzą się m.in. przestrzeni publicznej, budynkom, transportowi, mieszkalnictwu, usługom społecznym czy ochronie zdrowia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor