Wydarzenia 15 maj 2017 | Magdalena Gill
Mieszkańcy Brzozy bawili się na Festynie Maryjnym [ZDJĘCIA]

Festyn Maryjny w Brzozie/fot. Anna Kopeć

Były strzały z łuku, turniej piłki plażowej, zawody dla par i dla rodzin, przeciąganie liny i czytanie Pisma św. Kilkaset osób wzięło udział w Festynie Maryjnym, który w niedzielę popołudniu odbywał się przy kościele w Brzozie.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 15. Program festynu był tak zaplanowany, że przez cały dzień się coś działo. Można było wspinać się na wieżę kościoła (skorzystało około 300 osób), były konkursy dla drużyn w przeciąganiu liny, dla par, a także dla rodzin „Jaka to melodia”. Były gry i zabawy dla dzieci, chętni mogli za kościołem spróbować strzelania z łuku, odbył się mini turniej piłki nożnej plażowej dla dzieci i młodzieży, a na scenie wystąpiły dzieci z Brzozy. Podczas festynu czytano też fragmenty Pisma Św.
Po lewej stronie kościoła stanęły  stoiska, przed którymi ustawiały się kolejki maluchów. Od punktu, w którym panie malowały małe buzie, odchodziły uśmiechnięte kotki, pieski i misie. Tuż obok trwały warsztaty plecenia kolorowych wianków, a dalej dzieci rysowały, malowały i układały skomplikowane łamigłówki. Wszędzie na maluchy, które brały udział w zabawach, czekały  upominki.
Z kolei z prawej strony kościoła panie z parafii proponowały swoje wypieki, można było skosztować też specjałów z grilla. Wszystko zakończyło się wieczorem nabożeństwem majowym.
Festyn Maryjny zorganizowała parafia NMP Królowej Polski z Brzozy. Na imprezie obecny był także „Tygodnik Bydgoski”.

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego