Wydarzenia 8 wrz 2018 | Redaktor
Militarna impreza w Bydgoszczy. Dzień NATO

Pierwszy w historii Dzień NATO odbył się w ubiegłym roku / fot. Anna Kopeć

Wystawa sprzętu wojskowego, występy orkiestr dętych, biegi przełajowe, a także koncerty i wiele atrakcji dla najmłodszych. W przyszłą sobotę (15 września) w Bydgoszczy odbędzie się Dzień NATO. Tego dnia komunikacja miejska będzie darmowa.

Bydgoszcz nazywana jest polską stolicą NATO. To w tutaj znajduje się kilka jednostek Paktu Północnoatlantyckiego: Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, Grupa Integracyjna Sił NATO, 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC). Dzień NATO to okazja do integracji bydgoszczan z żołnierzami z całego świata, którzy pełnią służbę wojskową w naszym mieście w ramach struktur NATO.

Dzień NATO odbędzie się w sobotę 15 września na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w godzinach od 13.00 do 18.00.

W czasie wydarzenia odbędą się m. in. pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego przygotowane przez jednostki NATO i Wojsko Polskie. Gośćmi imprezy będą reprezentanci wojsk amerykańskich.

Podczas festynu wystąpią zespoły muzyczne i orkiestry dęte, m.in. częstochowska orkiestra Dudziarzy w pokazie musztry. Natomiast reprezentanci służb mundurowych zmierzą się w biegu z przeszkodami - Terenowej Masakrze.

Dla mieszkańców, podobnie jak w zeszłym roku, przygotowano bieg na orientację „NATO RACE”, w którym przyda się wiedza na temat lokalizacji i kompetencji bydgoskich jednostek NATO. Uczestnicy będą mieli za zadanie podążać trasą, na której zlokalizowane są ważne miejsca militarnej mapy miasta.

W czasie pikniku nie zabraknie atrakcji również dla dzieci. Przygotowano m.in. tory przeszkód, malowanie twarzy, dmuchańce, tory zabaw, przejażdżki kucami i paintball. Odbędą się także pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, a także ćwiczenia psów służbowych.

Z okazji Dnia NATO przejazdy komunikacją miejską będą darmowe. Zostanie także zwiększona częstotliwość kursów autobusów linii 52. W miejsce kursujących na co dzień na trasie do Myślęcinka krótkich tramwajów pojadą tramwaje dłuższe.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor