Wydarzenia 24 sie 2017 | Wojciech Bielawa
Można budować kolejne odcinki drogi S5

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał w czwartek (24.08) decyzje ZRID, które zezwalają na budowę dwóch odcinków S5: z Białych Błót do Szubina i z Aleksandrowa do Tryszczyna.

Budowa drogi ekspresowej nr 5 w naszym województwie została podzielona na 7 odcinków. Większość z nich jest już w budowie. W czwartek wojewoda wydał decyzje ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla kolejnych dwóch odcinków. Pierwszy z nich, z Białych Błót do Szubina ma długość 9,7 km, a drugi, z Aleksandrowa do Tryszczyna - 14,7 km. Decyzje wojewody mają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawcy mogą już dziś przystąpić do budowy drogi.

Wciąż nie ma jeszcze wydanej ZRID dla odcinka nr 4 z Tryszczyna do Białych Błót o długości 13,5 km. Urzędnicy tłumaczą, że formalności przedłużają się ze względu na liczne wnioski mieszkańców dotyczących inwestycji. Przedłużające się procedury nie mają mieć wpływu na oddanie drogi w terminie. Przypomnijmy, że cały 130-kilometrowy odcinek drogi S5 biegnący przez kujawsko-pomorskie, od granicy z Wielkopolską do węzła Nowe Marzy na autostradzie A1 ma być gotowy do końca 2019 roku. Ekspresówka na terenie województwa wielkopolskiego jest już gotowa. Ostatni odcinek – od granicy województw do Gniezna oddano do użytku w maju tego roku. Trasa między Gnieznem a Poznaniem została otwarta 5 lat temu.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący