Muzeum Mydła i Historii Brudu: To już 12 lat mydlanej przygody!
fot. Muzeum Mydła i Historii Brudu
Muzeum Mydła i Historii Brudu, prawdopodobnie najciekawsze muzeum w Polsce, w niedzielę (1 września) obchodzi swoje 12. urodziny. Dla naszych gości szykujemy mnóstwo atrakcji m.in. mydlane upominki, pokaz baniek mydlanych czy instaramka do robienia zdjęć – informuje muzeum w komunikacie prasowym.
Inne z kategorii
Drugi Jarmark na wodzie w Bydgoszczy – święta w stylu retro
Łukasz Zastępski wystąpi w bydgoskiej Światłowni [ZAPROSZENIE]
O Muzeum Mydła i Historii Brudu:
Naszym głównym celem było i zawsze będzie pokazywanie historii poprzez ciekawostki, zabawne anegdoty i przede wszystkim poprzez dotyk, węch, no ale też wzrok! W żywym Muzeum Mydła i Historii Brudu możecie dotykać wielu eksponatów. Możecie również próbować prać dawnymi sposobami, usiąść na „tronie”, zrobić sobie selfie z Franią, wziąć udział w warsztatach mydlarskich i zostać czeladnikiem, a wyprodukowane własnoręcznie mydełko zabrać ze sobą na wieczną pamiątkę. Gdyby jednak było Wam mało, w naszym Składzie Mydła zakupicie wyjątkowe towary z Bydgoskiej Wytwórni Mydła.
Zapraszamy wszystkich do świętowania 12. urodzin Muzeum Mydła i Historii Brudu.
Muzeum czynne jest od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 18.00.
W zapowiedzi na stronie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy czytamy:
Muzeum Mydła i Historii Brudu mieści się na bydgoskiej starówce, przy ulicy Długiej 13-17. Właścicielami tej unikalnej placówki są Daria Kieraszewicz i Adam Bujny. Założone w 2012 r. żywe muzeum, przedstawia historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. Można zobaczyć m.in. średniowieczną łaźnię, XIX-wieczny pokój kąpielowy, urządzenia służące do mycia i kąpieli, maglownice, pralki, suszarki oraz kolekcję mydeł z różnych zakątków świata. Dostępne są również dokumenty dotyczące metod i rytuałów higienicznych. Wszystkiego można dotknąć i powąchać, a w zaimprowizowanym laboratorium samodzielnie wykonać swoje personalne mydełko. Muzeum słynie z warsztatów Obwoźnej Pracowni Mydła.
Źródło i foto: Muzeum Mydła i Historii Brudu, MOB