Wydarzenia 25 maj 2018 | Redaktor
Na zachodzie bez zmian  [POGODA, AKTUALIZACJA godz. 13.30]

Wygląda na to, że wielki deszcz, który miał padać w sobotę, ominie nas od strony wschodniej. W Bydgoszczy natomiast i na zachód od niej, będzie w miarę pogodny weekend

Aktualizacja, godz. 13.30

Bydgoszcz jest już otoczona burzami ze wszystkich stron. Oprócz powiększającej się ciągle strefy opadów Toruń - Iława - Płock, powstała komórka opadów w rejonie Inowrocławia, która lada moment połączy się z ta pierwszą oraz w rejonie Borów Tucholskich. A w samej Bydgoszczy wciąż jeszcze sucho...

Aktualizacja, godz. 12.30

A jednak, z pewnym opóźnieniem, utworzyły się chmury burzowe w trókącie Toruń - Iława - Płock i tam już pada i grzmi. Burza jednak i u nas staje się prawdopodobna. 

Aktualizacja, godz. 11.00

Rzut oka na mapy radarowe opadów wskazuje, że po raz kolejny będą ona miały znacznie mniejszą skalę, niż wskazywały to prognozy. Według mampy prognostycznej, o godzinie 11 strefa opadów i burz powinna obejmować całą północno wschodnią Poskę i przesuwać się na Zachód. Tymczasem Pada jedynie w niewielkim obszrze o promieniu około 100 km w okolicach Łodzi. Czyżby więc deszczu dziś u nas miało nie być? Zobaczymy.

Prognoza z godz. 7.00 

Będzie natomiast padać i grzmieć w Bydgoszczy dzisiaj. Chmurzyć się zacznie już około godziny 11. Potem, według przewidawań modelu numerycznego UM, rozpogodzi się i ponownie zachmurzy. W czasie obydwu tych fal zachmurzenia mogą zdarzyć się opady i burze. Po burzach ochłodzi sie o kilka stopni. Temperatura maksymalna wyniesie dziś około 21 stopni, po deszczach - około 17. Wiatr słaby, północno wschodni, w czasie burz może być porywisty i zmieniać kierunek.

W weekend zachumrzenie umiarkowane, opady przelotne i temperatura nie przekraczająca 23 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.35, zajdzie o 20.56. Dzień będzie trwał 16 godzin i 21 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor