Wydarzenia 23 lis 2017 | Redaktor
Najnowsze wydanie „Tygodnika Bydgoskiego” już w kioskach!

Znamy projekt budżetu miasta na nadchodzący rok. Jakie inwestycje w nim uwzględniono? Dlaczego zadłużenie Bydgoszczy rośnie? To główny temat najnowszego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”.

TEMAT TYGODNIA

  • Podwyżki wynagrodzeń i setki milionów złotych na inwestycje – to główne założenia projektu budżetu miasta na 2018 rok. W roku wyborów samorządowych zadłużenie miasta ma wzrosnąć o blisko jedną piątą.
  • Ekskluzywny wywiad ze skarbnikiem Bydgoszczy Piotrem Tomaszewskim: - Moją rolą jest zapewnienie finansowania inwestycji. Mógłbym z budżetu wyjąć jedynie 90 milionów, niczego nie kupując.
  • Ośrodek na Granicznej bedzie miał salę sportową
  • Projekty obywatelskie czekają latami

O czym jeszcze można przeczytać w najnowszym wydaniu„Tygodnika”?

Bydgoszcz

Camerimage zostaje w Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski podczas gali zamknięcia tegorocznego Camerimage zapowiedział, że także następna edycja festiwalu odbędzie się w Bydgoszczy.

Powiat

Nie chcą gigantycznych ferm drobiu. Mieszkańcy gminy Białe Błota nadal walczą z przemysłowymi kurnikami. Na płotach domów Ciela, Zielonki, Prądek i Kruszyna Krajeńskiego pojawiły się banery „Stop fermom drobiu”.

Wywiad

Potrzeba lat, żeby kompozytorzy mówili „Jestem z Bydgoszczy”. Aleksandra Kłaput-Wiśniewska to autorka ksiażki „Kompozytorzy w Bydgoszczy; ku twórczemu środowisku”. W rozmowie z Magdaleną Gill opowiada o poszukiwaniach kompozytorów związanych z naszym miastem.


Na niedzielę

Potrzebują dachu nad głową, ale jeszcze bardziej kogoś bliskiego. - Na ogół ludzie myślą, że przyczyną bezdomności jest alkoholizm. Nie pytamy, co sprawiło, że ten człwiek zaczął pić. Oceniamy, choć nie znamy jego historii. Ja tych historii słyszałam mnóstwo – mówi siostra Magdalena Bella ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek.

Historia

Zapalone świece w oknach akademików. Niezależne Zrzeszenie Studentów, czyli studencka „Solidarność” powstało prawie czterdzieści lat temu. Jak wyglądały jego początki w Bydgoszczy.

Kultura

Operatorzy nie śnią własnych snów. O tym, dlaczego dobry operator jest jak prostytutka, opowiadał Sławomir Idziak, znakomity operator filmowy, podczas spotkania w bydgoskim kinie Pomorzanin.

Sport

Tomasz Gollob wyjdzie ze szpitala. - Stan zdrowia Tomka jest bardzo dobry, niemniej wymaga on ciągłej rehabilitacji. - ogłosił profesor Marek Harat, który operował żużlowca zaraz po jego fatalnym kwietniowym wypadku na torze motocrossowym.

Ponadto w najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” lifestyle, recenzje, komentarze,  krzyżówka oraz program TV na cały tydzień. Zapraszany do kiosków!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor