Wydarzenia 14 wrz 2017 | Redaktor
Nakielska do przebudowy

Projektanci opracowali wstępną koncepcję przebudowy ulicy Nakielskiej. Teraz mogą się wypowiedzieć bydgoszczanie. Konsultacje w tej sprawie rozpoczęły się w czwartek (14 września) i potrwają do 6 listopada.

Wstępna dokumentacja zakłada przebudowę Nakielskiej na odcinku od ronda, które powstanie przy skrzyżowaniu z ulicą Lisią do wiaduktu kolejowego. Przewiduje się powstanie jezdni dwupasmowej z dwoma buspasami. Z buspasów dodatkowo będą mogły korzystać pojazdy skręcające w lewo. Dzięki temu nie będą one blokowały strumienia pojazdów jadących na wprost. Ponieważ autobusy będą poruszały się środkowymi pasami, obsługę pasażerską zapewnią tzw. „przystanki wiedeńskie” - wyniiesienia na zewnętrznych pasach jezdni. Skrzyżowanie ul. Bronikowskiego i Nakielskiej ma mieć kształt ronda spiralnego.

Po obu stronach pasa drogowego zaprojektowano chodniki i ścieżki rowerowe.

W ramach rozbudowy ulicy zaproponowano także powstanie pętli awaryjnej dla autobusów po zachodniej stronie wiaduktu, wyznaczenie miejsc i zatok postojowych oraz budowę parkingu przy wlocie ul. Iglastej

Koncepcja przebudowy Nakielskiej  była omawiana z przedstawicielami Rady Osiedla Miedzyń. Koncepcja modernizacji ulicy jest dostępna w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 174a ( piętro III, pokój 307).

Swoje wnioski należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl  lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz do 30 września. Do 6 listopada natomiast potrwają spotkania z wnioskodawcami i mieszkańcami osiedla.

Wnioski zostaną rozpatrzone wyłącznie w przypadku uzasadnienia propozycji  oraz podania wymaganych danych osobowych wraz z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby konsultacji.

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy przypomina na swojej stronie, że od samego początku mieszkańcy domagają się zaprojektowania przebudowy całej ulicy Nakielskiej, a także, m.in., uwzględnienia w projekcie parkingu przesiadkowego tzw. park&ride przy ul. Plażowej, rozbudowy torowiska i budowy pętli tramwajowej przy ul. Plażowej. Te postulaty  nie zostały uwzględnione we wstępnym projekcie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor