Wydarzenia 30 mar 2019 | Redaktor
Napraw – nie wyrzucaj!

Warsztat – Miejsce skażone sztuką przy ul. Bydgoskiej 26 w Starym Fordonie zaprasza w sobotę (30 marca) na spotkanie warsztatowe Kawiarenka Naprawcza „Reperatka", podczas którego przy pomocy specjalistów można będzie bezpłatnie dokonać drobnych napraw, a zużytym przedmiotom nadać nowe „życie".

Początek warsztatów o godz. 12.00. Podczas spotkania na uczestników będą czekać stoisko upcyklingowe (drugie życie firanki), pogotowie krawieckie, serwis rowerowy, naprawa biżuterii i ceramiki oraz ostrzenie noży. Jak sama nazwa wskazuje warsztaty odbędą się w formie spotkania w kawiarni, w przyjaznej atmosferze przy kawie i ciastku.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu SURFACE - Sojusz miast Europy Środkowej na rzecz ponownego użycia produktów (Interreg Europa Środkowa). Ich celem jest bezpłatna naprawa uszkodzonych przedmiotów codziennego użytku oraz promocja i upowszechnienie tematyki związanej z ponownym wykorzystaniem przedmiotów. Ponowne wykorzystanie jest jednym z komponentów zasad Circual Economy (gospodarka o obiegu zamkniętym), czyli przedłużenia „życia" przedmiotów, czego efektem jest ograniczenie odpadów. Warsztaty na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego realizują Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży we współpracy z Stowarzyszeniem Tilia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor