Wydarzenia 23 lis 2017 | Redaktor
Nareszcie! Biurowiec dawnej Eltry przejdzie generalny remont

źródło: Facebook Archigeum Pracownia Reżyserii Architektury Sp z oo

W przyszłym roku rozpocznie się remont biurowca przy ul. Dworcowej, w której przed laty znajdowała się siedziba Eltry. Pracownia Reżyserii Architektury Archigeum zaprezentowała wizualizację, jak wieżowiec będzie wyglądał po remoncie.

10-piętrowy biurowiec przy ul. Dworcowej 81 oddano do użytku w 1964 roku. W nowoczesnym – jak na owe czasy – biurowcu znajdowała się siedziba zakładów radiowych „Unitra-Eltra”. Budynek, którym zarządza aktualnie firma Locum, nie przeszedł żadnego generalnego remontu. W przyszłym roku ponad półwieczny obiekt zostanie odrestaurowany. Ratusz wydał już zgodę na remont i docieplenie elewacji. W ramach remontu zlikwidowana zostanie zewnętrzna klatka schodowa a także przybudówka na parterze.

Za projekt remontu elewacji biurowca dawnej Eltry odpowiada Pracownia Reżyserii Architektury „Archigeum”. W czwartek opublikowała na swoim oficjalnym Fanpage wizualizację.

"Główną ideą, która przyświecała nam podczas prac nad tym obiektem, a który jest symbolem tej części miasta, było uniknięcie tzw. "siłowania" się z nim. Biurowiec jest niezwykle intrygujący w swojej formie, uznaliśmy więc, że nie potrzebuje specjalnych zdobień. Postawiliśmy na minimalizm i klasyczne tony. Postanowiliśmy podkreślić i wyartykułować to co jest niezbędne. "Eltra" to dostojny biurowiec i taki powinien pozostać - trochę surowy w odbiorze. Technologia, w której został wybudowany wiele lat temu nie ułatwiała zadania projektowego. Najgorszą rzeczą, która mogłaby się przydarzyć temu obiektowi to "pasteloza", która straszy na bydgoskich blokowiskach. W założeniach byliśmy zgodni z inwestorem, który także miał jasno sprecyzowany pogląd. To znacznie ułatwiło prace.” - czytamy na stronie Pracownia Reżyserii Architektury „Archigeum”.

AF

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor