Wydarzenia 16 maj 2017 | Wojciech Bielawa
Nie żyje bydgoska radna Grażyna Kufel

Grażyna Kufel nie żyje / materiały UMB

We wtorek rano (16 maja), zmarła Grażyna Kufel, radna Rady Miasta Bydgoszczy, aktywna społeczniczka z osiedla Błonie. Od kilku lata zmagała się z chorobą nowotworową. Miesiąc temu skończyła 63 lata.

Grażyna Kufel była rodowitą bydgoszczanką, urodziła się 3 kwietnia 1954 r. Z zawodu była specjalistką ds. organizacji i zarządzania, absolwentką studium przy Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

Grażyna Kufel przez ponad 50 lat mieszkała na Błoniu i była niezwykle zaangażowana w sprawy swojego osiedla. Aktywnie działała na rzecz mieszkańców, przez wiele lat była przewodniczącą Rady Osiedla Błonie, przewodziła także Spółdzielczej Radzie Osiedla Błonie. Organizowała urodziny osiedla, imprezy sportowe i kulturalne, założyła i przewodziła Stowarzyszeniu Przyjaciół Osiedla Błonie. Lobbowała na rzecz wielu inwestycji na Błoniu: basenu przy IV LO, świetlicy środowiskowej przy ul. Broniewskiego, placu zabaw i skateparku przy ul. księdza Schulza, monitoringu na osiedlu oraz miejsc parkingowych w dzielnicy. Za tę działalność w 2010 r. uhonorowana została Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Od 2010 r. zasiadała w Radzie Miasta Bydgoszczy z ramienia Platformy Obywatelskiej. W tej kadencji (2014-2018) pracowała w Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (jako zastępca przewodniczącego Komisji), Komisji Samorządności i Statutowo-Organizacyjnej, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Na ostatnich sesjach Rady Miasta była już nieobecna, ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

Informację o śmierci radnej podał oficjalny serwis Miasta Bydgoszczy. - Prezydent miasta Rafał Bruski i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Sobociński w imieniu bydgoszczan składają rodzinie serdeczne wyrazy współczucia – czytamy w oświadczeniu władz.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący