Wydarzenia 20 mar 2017 | Redakcja
Nowe osiedla na nadwiślańskich terenach

Pomiędzy budynkami powstającymi wzdłuż ul. Andersa zaplanowano skwer z placem zabaw (fot. materiały inwestorów).

W Fordonie kolejni inwestorzy rozpoczynają realizację swoich projektów. Po wybudowaniu nowej linii tramwajowej, tereny między ulicami Wyzwolenia i Bora-Komorowskiego stopniowo wypełniane są zabudową.

Mini-osiedle powstanie m. in. wzdłuż ulicy Andersa. Będzie składało się z czterech budynków, a w każdym z nich znajdzie się 20 mieszkań. W najniższej kondygnacji budynków zaprojektowano hale garażowe, w których część miejsc postojowych będzie dedykowana samochodom elektrycznym. W nowych blokach będą także ogólnodostępne pralnie i suszarnie, które mają być wyposażone w nowoczesny sprzęt.

W sąsiedztwie obiektów, których inwestorem jest „Ebud-dom” przygotowywane są budynki Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Planuje ona budowę szeregowych domów w rejonie ul. Gieryna i Andersa. Kolejna inwestycja powstanie pomiędzy ulicami Andersa i Wyzwolenia. Sfinansuje ją firma „Budstol”.

Tereny nadwiślańskie zyskały atrakcyjność wraz z powstaniem linii tramwajowej do Fordonu – obecnie dojazd z tej części miasta do centrum zajmuje około 30 minut. W tym roku zakończy się także budowa nowoczesnej szkoły podstawowej przy ul. Bora-Komorowskiego, do której uczęszczać będą uczniowie z tych terenów.

Redakcja Autor