Wydarzenia 16 lis 2020 | Redaktor
Nowe przestrzenie do treningów  dla niepełnosprawnych sportowców

fot. Anna Kopeć

Kompleks Sportowy Zawisza w Bydgoszczy stał się miejscem przyjaznym dla niepełnosprawnych sportowców. Od teraz mogą bez przeszkód korzystać z wybudowanych z myślą o nich nowych przestrzeni do ćwiczeń i treningów.

W sobotę (14 listopada) odbyło się uroczyste otwarcie obiektów, połączone z inauguracją 48. Indywidualnych Mistrzostw Polski, 20. Mistrzostw Kobiet i 16. Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

W ramach modernizacji Kompleksu Sportowego Zawisza mieszczącego się przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy wybudowano ogólnodostępną siłownię sportowo-rehabilitacyjną, a do zlokalizowanego nieopodal hotelu, w którym zatrzymują się sportowcy, dobudowano windę ułatwiającą osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do górnych kondygnacji budynku.

To nie wszystko – zmodernizowano także 26 pokoi hotelowych, każdy został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowano również parking przed obiektem, który pokryła nowa nawierzchnia. Wartość całej inwestycji to 1,5 miliona złotych. Bilsko 789 tysięcy złotych to dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przekazane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Wsparcie na realizację inwestycji przyznano Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Bydgoszcz, beneficjentowi projektu, które było także tegorocznym gospodarzem 48. Indywidualnych Mistrzostw Polski, 20. Mistrzostw Kobiet i 16. Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych.

Zmodernizowany Kompleks Sportowy Zawisza był miejscem trzydniowej (13—15 listopada) rywalizacji sportowców. O medale walczyli m.in. reprezentujący nasz region zawodnicy SSiRON Start Bydgoszcz i Centrum Rehabilitacji im. ks. biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu. Jedną z uczestniczek była tegoroczna stypendystka marszałka województwa Marta Cieślińska (SSiRON Start Bydgoszcz), juniorka, która w kategorii 55 kg zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 45 kg.

źródło: Departament Sportu i Turystyki  oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego (ak)

Poniżej zdjęcia z wydarzenia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor