Nowoczesna medycyna kosztuje. W Bydgoszczy odbędzie się prestiżowa konferencja o badaniach i funduszach

fot. organizatorzy
Już 17 kwietnia 2025 roku w Młynach Rothera odbędzie się wyjątkowa konferencja zatytułowana „Postęp w medycynie: rola badań klinicznych, naukowych i Funduszy Europejskich w nowoczesnym leczeniu”. Wydarzenie zgromadzi wybitnych przedstawicieli świata nauki, administracji i biznesu.
Inne z kategorii
Przepraszam, że zwątpiłem... Fala komentarzy po debacie w Końskich
Jarmark Wielkanocny Politechniki. Dziś otwarcie [ZAPROSZENIE]
Współorganizatorami konferencji są Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl). Partnerami wydarzenia zostały Politechnika Bydgoska i Młyny Rothera, a patronat objęli także m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel oraz Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.
Główna idea konferencji zawiera się w haśle „Nowoczesna medycyna kosztuje”. Spotkanie ma na celu ukazanie roli funduszy europejskich i krajowych w rozwoju nowoczesnych terapii oraz podniesieniu standardów leczenia. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z konkretnymi ścieżkami pozyskiwania finansowania na badania naukowe i kliniczne.
Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Jan Styczyński, prof. Jacek Kubica, prof. Maciej Harat, prof. Lidia Gil i prof. Miłosz Jaguszewski. Zastępca prezesa Agencji Badań Medycznych Ireneusz Staroń oraz Krzysztof Skalski z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Bydgoszczy omówią najnowsze strategie finansowania badań z funduszy unijnych i Krajowego Planu Odbudowy.
Udział w wydarzeniu zapowiedzieli również rektorzy bydgoskich uczelni, m.in. prof. Marek Adamski (Politechnika Bydgoska), prof. Bernard Mendlik (UKW), prof. Krzysztof Sikora (WSG), prof. AKP dr Helena Czakowska (Akademia Kujawsko-Pomorska), prof. BSW dr Włodzimierz Majewski (Bydgoska Szkoła Wyższa) i prof. WZNOZ dr Paweł Rajewski (Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu).
Konferencja będzie okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale także do nawiązania kontaktów i wzmocnienia współpracy między uczelniami, instytucjami publicznymi i sektorem medycznym. Takie inicjatywy wzmacniają pozycję regionu kujawsko-pomorskiego jako ważnego ośrodka innowacji w ochronie zdrowia.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych nowoczesną medycyną i rozwojem nauki w regionie.
Źródło: Organizatorzy
1. Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy
2. Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl)