Wydarzenia 17 lip 2017 | Redakcja
Obwodnica Inowrocławia otwarta przed terminem

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia / fot. KPUW

W poniedziałek została otwarta obwodnica Inowrocławia. 19-kilometrowy odcinek poprawi bezpieczeństwo i komfort kierowców oraz wyeliminuje ruch tranzytowego z centrum miasta.

- Jest to bardzo ważna inwestycja dla całego regionu i dla miasta Inowrocławia. Z reguły jest problem z terminowym wykonaniem inwestycji, tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że mamy tu do czynienia z inwestycją wykonaną przed czasem – podkreślił na otwarciu obwodnicy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- To, że spotykamy się tutaj dzisiaj i możemy uczestniczyć w tym otwarciu wzięło się z dużego oczekiwania społecznego. Pamiętam różnego rodzaju inicjatywy społeczne podejmowane po to, żeby ta obwodnica powstała. Nie jest to ostatnia inwestycja, która będzie realizowana na ziemi inowrocławskiej. Liczę, że w ciągu najbliższych tygodni uda się podpisać umowę na tzw. łącznik obwodnicy, istotny dla całej tej części naszego województwa” – mówił członek sejmowej komisji infrastruktury, poseł Piotr Król.

Symboliczną wstęgę oprócz Bogdanowicza i Króla przecinali także m.in. wiceminister rozwoju Witold Słowik, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk, prezes zarządu firmy MIRBUD S.A. Jerzy Mirgos oraz parlamentarzyści i samorządowcy.

Obwodnica Inowrocławia ma prawie 19 kilometrów długości i po dwa pasy w obu kierunkach. Omija miasto od wschodu i znacznie skraca czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń – Konin/Poznań. W ramach inwestycji powstały trzy węzły drogowe („Latkowo”, „Jacewo” i „Tupadły” ) i kilkunaście obiektów inżynierskich. Ogólny koszt inwestycji to ponad 359 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm: Mirbud S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim” Sp. z o.o., a głównym podwykonawcą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia SA.

Redakcja Autor