Wydarzenia 17 sie 2018 | Redaktor
Ogrom atrakcji na weekend. Sprawdź, co się dzieje w Bydgoszczy

Kolacja na Wyspie 2017 / fot. Anna Kopeć

Rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Wyścigi kartów, kina plenerowe, bitwa ze Szwedami, food trucki na Wyspie Młyńskiej i dużo muzyki. Jest w czym wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej lista wydarzeń na najbliższe dni.

PIĄTEK (17 sierpnia)

Karting - IAME Series 17-18 sierpnia (piątek-sobota), godz. 11.00, kartodrom w Bydgoszczy (ul. Fordońska 116), wstęp wolny

Gratka dla miłośników motoryzacji. Na bydgoskim kartodromie odbędą się międzynarodowe zawody kartingowe IAME Series Poland. Na wyścigach zobaczymy młode pokolenie kartingowców, którzy powalczą o zakwalifikowanie się do światowego finału IAME Series. Dla wszystkich kibiców oraz rodzin z dziećmi czeka wiele atrakcji. Na miejscu dostępne będą również grill, napoje oraz restauracja. Więcej czytaj: Przyszli kierowcy Formuły 1 na bydgoskim kartodromie 

Kino Letnie godz. 21.30, Zielone Arkady (ostatni poziom parkingu – P6A), wstęp wolny

Kino plenerowe na dachu galerii Zielone Arkady. W każdy piątkowy wieczór do końca wakacji można bezpłatnie obejrzeć film pod gołym niebem, na dużym ekranie siedząc na leżakach. Tym razem wyświetlony zostanie film „Nerve”. Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry w prawdę i wyzwanie. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych „obserwatorów”.

SOBOTA (18 sierpnia)

Orlen OceanLava Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno 18-19 sierpnia (sobota-niedziela), plaża publiczna w Borównie, wstęp wolny

To już XI edycja Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno. Zawody odbędą się w konwencji wyścigu indywidualnego oraz zawodów sztafet rozgrywanych na dwóch dystansach: pełnym (140.6) oraz „połówce” (70.3), a także sztafet młodzieżowych na dystansie 70.3. Zawody rozpoczną się w niedzielę o godz. 7.00 (140.6) i 11.00 (70.3). Nowością tegorocznej edycji są zawody na dystansie SPRINT w formule no-drafting. Uczestnicy pokonają następujący dystans: 750m pływania, 20km jazdy na rowerze i 5km biegu. Start zawodów w sobotę o godz. 10.00.

W niedzielę podczas triathlonu na stadionie Zawiszy zorganizowana będzie Strefa Energii oraz Strefa gier i zabaw. W programie m.in. zajęcia na trampolinach, zumba oraz bezpłatna analiza składu ciała z konsultacją trenera. Na dzieci będą czekać zabawy i konkursy, dmuchane zabawki, miniboiska i inne zajęcia. Ponadto będzie działać również strefa EXPO, na której znajdzie się sprzęt i suplementy sportowe. Posilić się będzie można w strefie gastronomicznej z food truckami.

Jak to Szwed z Bydgoszczą wojował 18-19 sierpnia (sobota-niedziela), godz. 11.00, Pałac w Ostromecku, wstęp wolny Rekonstrukcja historyczna. Więcej czytaj: Szwed będzie wojował w Ostromecku [ZAPOWIEDŹ] 

Festiwal Food Trucków / Kolacja na Wyspie 18-19 sierpnia (sobota-niedziela), godz. 12.00, Wyspa Młyńska, wstęp wolny

Przez cały weekend będzie można spróbować smakołyków kuchni z różnych stron świata.  O innych atrakcjach w czasie imprezy przeczytasz tutaj: Restauracje na kółkach i fitness na Wyspie Młyńskiej.

Fontanna Muzyki godz. 18.00, przy fontannie „Potop” (park im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), wstęp wolny

Fontanna Muzyki jest to cykl letnich koncertów organizowanych przy fontannie „Potop”. Występy odbywają się w każdą sobotę sierpnia. Tym razem koncert musicalowy w wykonaniu solistów teatru Roma z Warszawy. Wystąpią: Damian Alexander, Edyta Krzemień, Anna Sokołowska oraz Dariusz Kordek. Wstęp wolny.

Przemysłowa Blokada Filmowa godz. 21.00, Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy (ul. Gdańska 242), wstęp wolny

Kolejny pokaz w ramach Filmowej Blokady. Tym razem zobaczymy „Pogromców duchów 2” (reż. Ivan Reitman). W tym roku z okazji Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego organizatorzy zmienili formułę i plenerowy ekran pojawia się w miejscach związanych z przemysłem. Druga blokada w tym roku odbędzie się na terenie Hali Pomp w Muzeum Wodociągów.

NIEDZIELA (19 sierpnia)

Fidrygałki zza Winkla godz. 10.00, podwórko Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury (pl. Kościeleckich 6), wstęp wolny

Pchli Targ na podwórku KPCK w Bydgoszczy. Po raz kolejny będzie okazja nabyć przedmioty wyjątkowe – starocie i rękodzieło.

Rodzinne spotkanie z Minionkami godz. 15.00, Park Rozrywki w Myślęcinku, wstęp wolny

Ostatnie w tym roku rodzinne spotkanie w Myślęcinku. Dzieci będą mogły spędzić czas w towarzystwie Minionków, czyli bohaterów popularnego filmu animowanego. Uczestnicy spotkania tradycyjnie zbierają się w Parku Rozrywki, obok Muzeum Ziemi przy wejściu do Zaginionego Świata. Zabawę poprowadzą animatorzy z Grupy Eventowej Funimki. W programie m.in. wyścigi bananowe, taniec pod bananami, wybuchowe balony, minionkowe zawody sportowe, pomponiasty taniec do piosenek z bajki. Dodatkowo, każdy uczestnik będzie mógł przygotować dla siebie minionkowe gogle oraz Minionka z balonów.

Muscada String Quartet godz. 16.00, Pałac Stary w Ostromecku, wstęp wolny

Muscada String Quartet to zespół złożony z młodych muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w składzie: Ada Dobrowolska (skrzypce), Paweł Dębski (skrzypce), Jan Czyżewski (altówka), Antoni Majewski (wiolonczela). W programie koncertu znajdą się utwory Beethovena, Szymanowskiego, Mendelssohna.

X Paderewski Piano Academy godz. 16.00, Kościół pw. Bożego Ciała (ul. Jesionowa 24), wstęp wolny

Jubileuszowa edycja Paderewski Piano Academy. Jest to szkoła letnia dla pianistów z orkiestrą symfoniczną. W czasie kursu uczestnicy z całego świata (m.in. Chin, Japonii, Hiszpanii, Włoch, Argentyny, Turcji) biorą udział w zajęciach z profesorami z różnych uniwersytetów i krajów. Najlepsi uczniowie występują na koncertach w regionie. W niedzielę zaprezentują się w Bydgoszczy.

Rzeka Muzyki godz. 19.00, amfiteatr przy Operze Nova, wstęp wolny

Tradycyjnie w każdą letnią niedzielę na scenie amfiteatru nad Brdą odbywają się koncerty. W tym tygodniu hiszpańskie klimaty. Na scenie wystąpi Magda Navarette – wokalistka, tancerka i producentka muzyczna. Pisze teksty po hiszpańsku i układa melodie w latynoskie rytmy. Jako jedyna kobieta w Polsce śpiewa bolera i flamenco, którego uczyła się bezpośrednio od madryckich i sevillskich artystów.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor