Wydarzenia 14 sie 2018 | Redaktor
Przyszli kierowcy Formuły 1 na bydgoskim kartodromie

fot. IAME Series Poland / Facebook

Gratka dla miłośników motoryzacji. W piątek i sobotę (17-18 sierpnia) na kartodromie w Bydgoszczy odbędą się międzynarodowe zawody kartingowe IAME Series Poland. Na wyścigach zobaczymy młode pokolenie kartingowców, którzy powalczą o zakwalifikowanie się do światowego finału IAME Series.

W nadchodzący długi weekend (17-18 sierpnia) na bydgoskim kartodromie (ul. Fordońska 116) odbędą się międzynarodowe zawody kartingowe IAME Series Poland. Zobaczymy profesjonalnych zawodników rywalizujących o tytuł mistrzowski i nagrody oraz - w kategoriach wiekowych mini, junior i senior - o opłacony bilet pozwalający na start w największych i najważniejszych zawodach, Finale Światowym IAME International Final.

Jak bydgoski kartodrom oceniają zawodnicy? - Bydgoski tor bardzo mi się podoba, jest szybki i ma długie zakręty, dlatego trzeba mieć dużo siły, aby utrzymać gokarta w zakrętach. Jeszcze nigdy tam nie wygrałem i chciałbym to zmienić – mówi Jan Przyrowski, zawodnik Elite Racing Development. - Kartodrom Bydgoszcz jest wygodnym torem, niedawno zająłem tam 2 miejsce - dodaje Serafin Derżyński, V-Kart Racing Team.

Zawodnicy opowiadają również, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w IAME Series. - Bo każdy kilometr w karcie jest ważny, a każdy kilometr w wyścigu można liczyć razy 4, do tego w nowej stawce na nieznanym sprzęcie - mówi Dawid Maślakiewicz, 46 Team. - Trochę się denerwuję, bo pierwszy raz jadę w IAME Series, ale czuję także podekscytowanie, bo mogę poprawić swoje umiejętności - dodaje Kornelia Olkucka, Elite Racing Development.

W oba dni wyścigi rozpoczną się o godz. 12.00. Wstęp wolny. Dla wszystkich kibiców oraz rodzin z dziećmi czekają atrakcji. Na miejscu dostępne będą również grill, napoje oraz restauracja.

źródło: IAME Series Poland


IAME Series to najbardziej rozwinięty globalny program wyścigów kartingowych. Obecny jest w 27 krajach, a teraz debiutuje również w Polsce. Marka wyprowadziła takich mistrzów jak Lewis Hamilton, Nico Rosberg czy Fernando Alonso. Polska edycja została objęta programem promocyjnym Polskiego Związku Motorowego.

Źródło: IAME Series Poland

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor