Wydarzenia 1 wrz 2017 | Redaktor
Pierwszy nowy swing wkrótce wyjedzie na trasę

W zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej jest już pierwszy z 18 zamówionych przez miasto nowoczesnych swingów. Jeszcze we wrześniu wyjedzie na trasę. Podpisana została też umowa na zakup 10 przegubowych autobusów marki Mercedes.

Nowe tramwaje mają kursować ul. Kujawską i Wojska Polskiego. Zgodnie z podpisaną wiosną tego roku umową, pierwsze trzy pojazdy wyjadą na bydgoskie tory do końca października. Pierwszy przechodzi właśnie testy.

Zawarta z firmą PESA umowa zakłada możliwość rozszerzenia zamówienia. Obecnie negocjowane jest jeszcze dokupienie dodatkowych trzech składów 3-członowych. Za podstawową część zamówienia obejmującą 18 pojazdów miasto zapłaci 141 mln zł.

Do Bydgoszczy w najbliższych miesiącach zaczną też trafiać nowe autobusy marki Mercedes Conecto. 30 sierpnia podpisana została umowa z firmą EvoBus na dostarczenie 10 „przegubowców”. Zamówienie jest warte 14 mln zł.

Wszystkie autobusy będą fabrycznie nowe i spełnią normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, niską podłogę w całej przestrzeni pasażerskiej, rozkładane rampy ułatwiające podróże osobom niepełnosprawnym, bezprzewodowy Internet, czytelną informację pasażerską oraz system zapowiedzi przystanków, a także porty USB do ładowania telefonów i tabletów.

EvoBus na realizację zamówienia ma czas do lutego 2018 roku. Z początkiem roku spółka sfinalizowała natomiast wcześniejsze zamówienie na dostarczenie 11 pojazdów.

materiał Urzędu Miasta Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor