Wydarzenia 27 maj 2017 | Redaktor
Piknik Naukowo-Rodzinny zakończył Bydgoski Festiwal Nauki

Piknik na zakończenie Bydgoskiego Festiwalu Nauki/fot. Anna Kopeć

Już po raz ósmy pięć bydgoskich uczelni zorganizowało Bydgoski Festiwal Nauki. Liczba imprez - ponad 880, w których można było przez cztery dni wziąć udział - przyprawiała o zawrót głowy. Festiwal zakończył w sobotę piknik na Wyspie Młyńskiej.

Wykłady, pokazy, warsztaty, eksperymenty, koncerty… Atrakcji nie zabrakło dla każdego – od maluchów po seniorów. Można się było m.in. dowiedzieć, jak działają roboty, uzyskać ciekawe informacje o świecie roślin i zwierząt, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, jak gospodarować odpadami, pobawić się z matematyką i fizyką czy wejść w świat wynalazców.
Tegoroczna impreza pod hasłem „Złap bakcyla nauki” rozpoczęła się 24 maja, a zakończył ją w sobotę 27 maja Piknik Naukowo- Rodzinny na Wyspie Młyńskiej. Naukowe atrakcje przygotowali m.in. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Lasy Państwowe, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Statystyczny, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy czy Centrum Edukacyjne ROBOprojekt.

Były pokazy doświadczeń, ciekawych eksperymentów, występy muzyczne, taneczne, pokazy sztuk walki, warsztaty.
Festiwal zorganizowały wspólnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Bydgoska Szkoła Wyższa, Collegium Medicum.  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor