Wydarzenia 20 lis 13:06 | Krzysztof Drozdowski
PILNE! Główny Inspektor Sanitarny podał się do dymisji

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas zrezygnował ze stanowiska - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Za dymisją mają stać problemy zdrowotne inspektora.

Jarosław Pinkas poinformował, że składa dymisję ze stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego. Jako główną przyczynę podał problemy zdrowotne. Podziękował za dotychczasową dwuletnią współpracę.

 

Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe

- czytamy w oświadczeniu.

O dymisji poinformował również Piotr Müller

 

Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka.

- poinformował rzecznik rządu.

Jarosław Pinkas pełnił funkcję szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego od 2018 roku. Z zawodu jest lekarzem, w przeszłości, w latach 2015-2017, był wiceministrem zdrowia. Pełnił również funkcję prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża. 


Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.