Wydarzenia 3 mar 2017 | Redaktor
Pobili księdza, okradli parafię. Są w rękach policji

materiały policyjne

Trzech mężczyzn, którzy w nocy z 24 na 25 lutego napadli na parafię w Sośnie (pow. sępoleński) usłyszało już prokuratorskie zarzuty. Jeden z nich trafił na 3 miesiące do aresztu.

Do napaści na plebanię i księży doszło w nocy z piątku na sobotę (24/25.02.2017r.) w miejscowości Sośno. Napastnicy pobili proboszcza i goszczącego u niego księdza. Zabrali duchownym gotówkę oraz telefony komórkowe. Proboszcz trafił do szpitala. Okazało się, że obrażenia nie były poważne.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Wraz z policjantami z Sępólna Krajeńskiego pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności rozboju. We wtorek (28.02) wieczorem policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Jeden z nich po przesłuchaniu został zwolniony.

W czwartek do Prokuratury Rejonowej w Tucholi policjanci doprowadzili trzech napastników. Wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 31-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. - Praca policjantów nad ustaleniem kto jeszcze brał udział w tym napadzie ciągle trwa. Możliwe są kolejne zatrzymania – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik kujawsko-pomorskiej policji.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor