Wydarzenia 16 kwi 09:25 | kd
Polska wydali trzech rosyjskich dyplomatów.  Rosja zapowiada odwet

fot. domena publiczna

Polska wydali trzech rosyjskich dyplomatów ze względu na naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej. Rosja już zapowiedziała, ze wykona wobec Polski i innych krajów które postąpią podobnie identyczny gest.

15 kwietnia 2021 r. do MSZ został wezwany Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorowi wręczono notę dyplomatyczną zawierającą informację o uznaniu za persona non grata trzech pracowników Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Podstawą takiej decyzji było naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej

– podkreślono w komunikacie MSZ.

Dodano również, że  - Polska w pełni solidaryzuje się z decyzjami podjętymi w dniu 15 kwietnia 2021 roku przez Stany Zjednoczone dotyczącymi polityki wobec Rosji. Wspólnie podejmowane, uzgodnione decyzje sojusznicze to najbardziej właściwa odpowiedź na nieprzyjazne działania Federacji Rosyjskiej.

Rosja już zapowiedziała, że wobec Polski zastosuje takie same środki i również wydali trzech polskich dyplomatów. Tak samo uczyni wobec każdego innego państwa. 

 

Inf. gov.pl

kd Autor