Wydarzenia 14 gru 2019 | Redaktor
Pożegnanie Józefa Bońka [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Na cmentarzu przy ul. Tańskich w sobotę (14 grudnia) odbył się pogrzeb Józefa Bońka, byłego piłkarza Polonii Bydgoszcz, ojca Zbigniewa Bońka.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele bł. Michała Kozala na Nakielskiej.

- Miał piękną, fajną rodzinę, żyliśmy szczęśliwie. Był wytrwałym zawodnikiem, wspaniałym tatą -  mówił Zbigniew Boniek. - [Żył] 88 lat - wyjątkowych, fajnych, dobrych. Najcięższy mecz stoczył w ostatnich dwóch latach, po śmierci mamy. Od tego czasu zaczął się proces wygaszania, mentalnego, fizycznego. Nie był to łatwy okres dla nas - wspominał.

Dziękował bratu i bratowej za wytrwałość i opiekę nad ojcem. - Do wszystkiego trzeba w życiu podejść optymistycznie. Jesteśmy w większości katolikami, wierzymy w drugie życie, w życie po śmierci. Wyobraźmy sobie, że gdzieś tam wysoko nad nami są ojciec z matką, złapani za ręce, patrzą na nas i są dumni, i chcieliby, żeby to do końca tak wyglądało - powiedział. Dziękował też wszystkim przybyłym. - Trzymajmy się wszyscy tak dalej w Bogu i w pociesze - zakończył.

Józef Boniek zmarł w czwartek (12 grudnia) w wieku 88 lat. Karierę rozpoczął jako piłkarz Czarnych Nakło. W latach 1953–1958 był zawodnikiem II-ligowego Zawiszy Bydgoszcz, a w latach 1959–1963 Polonii Bydgoszcz (w tym w latach 1959–1961 w I lidze). W ekstraklasie rozegrał 60 spotkań. Grał na pozycji środkowego obrońcy.

Następnie pracował jako trener, m.in. w Czarnych Nakło, Unii Solec Kujawski i Gwieździe Bydgoszcz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor