Wydarzenia 1 maj 2017 | Wojciech Bielawa
Praca w Bydgoszczy do wzięcia. Kto rekrutuje?

Dwie bydgoskie firmy rekrutują na szeroką skalę. Mobica chce zatrudnić nawet 200 programistów, a firma Great Call poszukuje setki konsultantów telefonicznych.

Mobica, międzynarodowa firma specjalizująca się w wytwarzaniu oprogramowania, chce w ciągu najbliższych dwóch lat podwoić zatrudnienie w bydgoskim oddziale. Firma z branży IT jest obecna w naszym mieście od 2011 roku i aktualnie zatrudnia około 200 osób. Brytyjskie przedsiębiorstwo chce do końca 2018 roku zatrudniać już 400 programistów. - Dzięki temu będziemy mogli prowadzić jeszcze bardziej zaawansowane technologiczne projekty dla międzynarodowych marek z branży samochodowej, telekomunikacyjnej, telewizyjnej oraz technologii finansowych. Chcemy także pomóc miastu w kształceniu wysoko wykwalifikowanej kadry programistycznej – tłumaczy Wojciech Chybowski, dyrektor Centrów Rozwoju Oprogramowania Mobica.

Z kolei w nowym biurowcu Optimum Park przy ul. Fordońskiej 74 (na zapleczu Wyższej Szkoły Bankowej) swoją siedzibę ulokowała firma Great Call. Przedsiębiorstwo świadczy usługi telemarketingowe w zakresie obsługi klienta, sprzedaży, windykacji i badań rynku. Great Call jest licencjonowanym partnerem Towarzystwa Ubezpieczeniowego AIG, jednego z potentatów branży ubezpieczeniowej. – W bydgoskiej lokalizacji chcemy docelowo zatrudnić 120 pracowników: 100 konsultantów telefonicznych i 20 osób z kadry operacyjnej i zarządzającej. Pełne zatrudnienie chcemy osiągnąć do końca 2017 r. Pracownicy kadry operacyjnej będą zatrudniani na umowę o pracę, natomiast konsultanci zarówno na umowy o pracę, jak i na umowy cywilno-prawne. Docelowo dla AIG pracować będzie około 60 osób. Reszta będzie zaangażowana w inne projekty. Prowadzimy obecnie zaawansowane rozmowy z innymi partnerami z rynku ubezpieczeń i bankowości – mówi Michał Karpiński z Great Call.

Nowe miejsca pracy cieszą Edytę Wiwatowską, prezesa zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Sektor nowoczesnych usług dla biznesu coraz mocniej wpisuje się w profil gospodarczy Bydgoszczy. W branży BPO/SCC pracuje już blisko 10 tysięcy osób. Dowodzi to o sile i doświadczeniu miasta w dostarczaniu globalnych usług IT, finansowych czy z zakresu obsługi klienta – komentuje.

 

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący