Wydarzenia 20 sie 2017 | Redaktor
Premier Szydło odwiedziła poszkodowanych przez nawałnicę mieszkańców regionu

Wizyta premier Beaty Szydło w regionie kujawsko-pomorskim/fot. Materiały Kancelarii Premiera

W sobotę premier Beata Szydło spotkała się m.in. z rodzinami z Małej Kloni koło Gostycyna. Zapewniła, że nikt nie zostanie bez pomocy, zaapelowała też do przedsiębiorców, by nie podwyższali cen materiałów budowlanych.

Szefowa rządu odwiedziła m.in. rodzinę z Małej Kloni, mieszkającą z czwórką dzieci w wieku 6-19 lat, w której domu uszkodzone zostały strop i dach. Spotkała się także z innymi poszkodowanymi rodzinami.

- Najważniejsze jest zabezpieczenie ludzi i odbudowa mieszkań. Będziemy realizowali kolejne etapy prac. Nie zostawimy nikogo bez pomocy i wszystko odbudujemy - zapewniła premier Beata Szydło

Jak informuje serwis Centrum Informacyjnego Rządu, pomoc na odbudowę i remonty jest już przygotowana. Trwa szacowanie szkód. - Chcemy, żeby do końca miesiąca szkody były oszacowane - mówiła w Małej Kloni szefowa rządu.  Jak zapewniła, pieniędzy na wypłatę odszkodowań nie zabraknie, a budżet państwa jest przygotowany na pomoc ludziom w potrzebie. Zaapelowała też do przedsiębiorców sprzedających materiały budowlane, by „solidaryzowali się, nie wykorzystywali sytuacji podwyższając ceny tych materiałów tak, by poszkodowani mogli zabezpieczyć się przed zimą”.

Gmina Gostycyn jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały podczas nawałnicy w regionie kujawsko-pomorskim. Do dziś ludzie borykają się tam z brakiem prądu, ograniczeniami w dostawach wody, wielu mieszkańców wichura pozbawiła dachu nad głową, a niektóre domy nadają się tylko do rozbiórki. W całej gminie uszkodzonych zostało 188 domów i trzy razy tyle budynków gospodarczych.

opr. mag

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor