Wydarzenia 13 lis 2017 | Redaktor
Program „50+ na drodze”

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozpoczyna nabór na kolejną edycję programu prewencyjnego "50 + na drodze". W planie szkolenia są wykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, zmiany w przepisach ruchu drogowego, a przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z doskonalenia techniki jazdy.

Szkolenie odbędzie się 8-9 grudnia 2017 roku.

Głównym celem programu jest zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, sposobem udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i doskonalenie techniki jazdy, która wynika z postępu technicznego w wyposażeniu pojazdów. Syndrom tzw. "starego kierowcy" nie jest odzwierciedleniem wieku, ale okresem jaki minął od otrzymania pierwszych uprawnień, a w wielu przypadkach rutyny za kierownicą pojazdu.

Program realizowany jest przez funkcjonariuszy bydgoskiej komendy od 2015 roku  wraz z partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Stowarzyszeniem OPONEO Motorsport  - Marcinem Gagackim, który jest mistrzem sportów samochodowych oraz  Damianem Dębeckim ratownikiem medycznym grupy ratownictwa AUXILIUM - MED z Koronowa.

Plan szkolenia:

8 grudnia, godz. 17.00-20.00,  świetlica KMP w Bydgoszczy, ul. Iławska 24: wykład z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych, wykład z zakresu zmian w przepisach ruchu drogowego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

9 grudnia, godz. 9.00-13.30 - spotkanie uczestników przy wejściu do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przy ul. Wyszyńskiego 54: doskonalenie techniki jazdy z kierowcą rajdowym Marcinem Gagackim, ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia urządzenia AED, próbny egzamin mający na celu zapoznanie uczestników ze zmianami w sposobie egzaminowania.

Zapisy telefoniczne pod numerem 52 525 57 74 od 14 do 30 listopada w godzinach 13.00-15.30. Liczba miejsc: 30  osób. Wymagania: wiek- ukończone 50 lat, prawo jazdy min. kategoria "B". Szkolenie jest bezpłatne.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor