Przedszkolaki z ośrodka Braille’a spotkały się z „Mikołajem w mundurze”
fot. Policja
Tradycyjnie wychowankowie Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a spotkali się z policjantami w ramach akcji „Mikołaj w mundurze”. Nietypowy gość dla milusińskich miał przestrogi nt. bezpieczeństwa, słodkości i odblaski.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
W tym roku profilaktykcy spotkali się z najmłodszymi wychowankami K-PSOS-W nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a na „Mikołajowej lekcji bezpieczeństwa”. W trakcie zajęć z pierwszoklasistami policjanci rozmawiali o prawidłowym poruszaniu się po drodze, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz numery alarmowe.
W rolę „Mikołaja w Mundurze” wzorem lat ubiegłych wcielił się mł. asp. Piotr Bajlak z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście.
W tym roku, w związku z otwarciem oddziału przedszkolnego, po raz pierwszy w Ośrodku Braille’a przeprowadzono zajęcia dla przedszkolaków. Było to pierwsze spotkanie maluchów z policjantami. Magdalena Daniel, sierż. szt. Alicja Dobrowolska i mł. asp. Piotr Bajlak opowiedzieli o codziennej pracy policjanta. Milusińscy mogli pierwszy raz zobaczyć – przez dotyk – policyjny mundur, odznakę i policyjnego „lizaka” , a także założyć policyjną czapkę i usłyszeć policyjny gwizdek. Dla grupy przedszkolaków profilaktycy z bydgoskiego śródmieścia przygotowali mikołajkowy kosz pełen niespodzianek. W koszu znajdowało się połączenie słodyczy z
bezpieczeństwem, czyli cukierki i batoniki, a przede wszystkim odblaski. Odblaskowe elementy na ten cel przekazane zostały przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na zakończenie mikołajkowego spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu i usłyszały policyjną syrenę.
W mikołajki przypadła też rocznica otwarcia „Miasteczka Bezpiecznego Bohatera”, oddającego rzeczywistą przestrzeń miejskiej, w którym niewidomi i słabowidzący uczą się samodzielnego poruszania się. Także przedszkolaki z „Mikołajem w mundurze” udały się do miasteczka i przećwiczyły właściwe sposoby reagowania na zagrożenia oraz uczyły się, w jaki sposób unikać niebezpiecznych sytuacji, w których na co dzień mogą się znaleźć oni sami oraz ich bliscy.
Źródło: mł. asp. Piotr Bajlak, Komisariat Policji Śródmieście