Wydarzenia 14 sty 10:09 | mk
Przeprowadzka XIII LO. Nową siedzibę czeka przebudowa

Projekt przebudowy gmachu przy ul. Fredry, mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy

Miasto podpisało umowę na gruntowną przebudowę gmachu dawnego gimnazjum przy ul. Fredry 3. Po modernizacji stanie się on nową siedzibą XIII Liceum Ogólnokształcącego.

Obecnie XIII LO funkcjonuje w Fordonie, przy ul. Gawędy 5. Miasto wiąże z przeprowadzką nadzieje na zwiększenie naboru do placówki. W dotychczasowej siedzibie szkoły ma powstać Fordońskie Centrum Kultury „oraz, jeżeli pozwolą na to warunki, szkoła muzyczna I stopnia” - informuje ratusz.

Prace w gmachu przy ul. Fredry zrealizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PUBR, które wyceniło przebudowę na 6,78 mln złotych. – Zaplanowaliśmy między innymi budowę pochylni, przebudowę schodów zewnętrznych. Projekt zakłada też wykonanie windy wewnątrz budynku. Będzie to kolejna przyjazna szkoła, bez barier dla uczniów z niepełnosprawnościam – opisuje zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie część stolarki okiennej i drzwiowej, przewidziano też przebudowę instalacji wewnętrznych. Zmodernizowane zostaną sale lekcyjne, korytarze, toalety i zaplecze kuchenne. 

Na kondygnacji -1 znajdą się pomieszczenia magazynowe, szatnia, serwerownia, pomieszczenia socjalne dla pracowników. Na parterze powstaną biura administracji szkoły, gabinety psychologa, pedagoga, pielęgniarki oraz stołówka i czytelnia. Na piętrze mieścić się będą sale lekcyjne, pokój nauczycielski, gabinet wicedyrektora. Sala gimnastyczna zostanie zlokalizowana na ostatniej kondygnacji, powstaną tam też sale lekcyjne i szatnie.

„60-letni gmach zyska izolację fundamentów i zostanie dostosowany do aktualnych przepisów związanych z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi oraz sanitarno-higienicznymi” - informuje urząd miasta. 

Plac budowy zostanie przekazany w najbliższych dniach, inwestycja ma zakończyć się w wakacje. Miasto chce, by uczniowie nowy rok szkolny rozpoczęli już w nowej siedzibie.

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

mk Autor