Przy Młynach Rothera parkujemy tylko prostopadle. Inaczej skończymy z blokadą
Na parkingu przy Młynach Rothera można parkować tylko prostopadle do budynku / fot. Anna Kopeć
Przy Młynach Rothera jest sporo miejsca do parkowania. Jednak samochód można ustawić w tylko jeden słuszny sposób - prostopadle do budynku. Inne próby parkowania mogą się nawet skończyć odholowaniem auta.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Na Wyspie Młyńskiej do Młynów Rothera przylega parking. Kierowcy zostawiają auta zarówno prostopadle, jak i równolegle do budynków oraz na całej długości ściany. Miejsca jest sporo, nikt nikomu nie zawadza. A jednak jakie zdziwienie łapie kierowców, gdy przychodzą po auto, a tam blokada lub co gorsza brak pojazdu, bo odholowała go straż miejska. Co jest więc nie tak?
fot. Anna Kopeć
W tym miejscu można parkować tylko prostopadle do budynku, w miejsach do tego wyznaczonych.
- Odcinek ten oznakowany jest znakiem D-40 „strefa zamieszkania”. Zgodnie z art. 49 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn.: Dz.U. z 2017 roku, poz. 1260 z późn. zm.), zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Zatem kierowca każdego pojazdu zaparkowanego poza tymi miejscami popełnia wykroczenie – informuje nas komendant straży siejskiej w Bydgoszczy, Marek Echaust.
fot. Anna Kopeć
Nie są tutaj wymagane żadne inne znaki zakazujące zatrzymywania się czy postoju. Nie ma także znaczenia czy pojazd utrudnia ruch innym uczestnikom czy też nie. Przy Młynach Rothera wyznaczone są miejsca parkingowe i oznaczone znakiem „parking” z dodatkową tabliczką o treści „parkowanie prostopadle do budynku”. Pozostawienie auta w inny sposób (m.in. równolegle) stanowi wykroczenie, polegające na postoju pojazdu poza miejscami wyznaczonymi w prawidłowo oznakowanej strefie zamieszkania.