Wydarzenia 1 lut 2018 | Redaktor
Psy, siłownia i pioruny. Drzwi otwarte na UTP [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Jak zdać maturę z matematyki i jaki kierunek studiów wybrać? Dziś (1 lutego) podczas drzwi otwartych na UTP maturzyści zapoznawali się z ofertą uczelni.

W auli Aditorium Novum UTP maturzystów przywitała prorektor ds. dydaktycznych i studenckich prof. Halina Olszewska. Obecny był też kujawsko-pomorski kurator oświat Marek Gralik. – Proszę Was, zasilajcie swoimi umysłami województwo kujawsko-pomorskie – mówił.

Pełna sala wysłuchała wykładu matematyka Dariusza Kulmy. Twórca portalu „Jak zdać maturę z matematyki” podpowiadał uczniom, jaką strategię obrać podczas przygotowań do egzaminu, a przede wszystkim, od czego je zacząć. – Najważniesze to wiedzieć, do czego chce się dojść – mówił przyszłym studentom. Nie miał na myśli tylko matury. – Nie wystarczy tylko o czymś marzyć, potrzeba naszej pracy i zaangażowania – mobilizował.

W holu głównym uczelni na maturzystów czekały pełne atrakcji stoiska wydziałów i kół naukowych – można było m.in.przyjrzeć się eksperymetnom chemicznym, zobaczyć prace studentów kierunków artystycznych UTP, podpatrzeć hodowane przez biologów rośliny. Równolegle do pracy stoisk odbywały się warsztaty, zajęcia i pokazy, m.in. pokaz wyładowań elektrycznych czy lewitacji i topienia gwoździ.

Na kampusie można było także wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przez Samorząd Studencki UTP.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor