Wydarzenia 24 sie 2017 | Wojciech Bielawa
Radni chcą, aby CBA zbadało sprzedaż Polonii Bydgoszcz

Właścicielem Polonii Bydgoszcz od 2015 roku jest Władysław Gollob / fot. Anna Kopeć

Grupa radnych Prawa i Sprawiedliwości chce, aby Centralne Biuro Antykorupcyjne skontrolowało sprzedaż Polonii Bydgoszcz. Klub w 2015 roku kupił od miasta Władysław Gollob.

W lutym 2017 roku światło dzienne ujrzało wystąpienie pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy, które wskazało, że w Urzędzie Miasta Bydgoszczy doszło do nieprawidłowości podczas sprzedaży akcji Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz.

O pełny wgląd do dokumentacji związanej ze sprzedażą klubu wystąpił radny Jarosław Wenderlich z PiS. Urzędnicy nie udostępnili mu materiałów powołując się na klauzulę poufności. Stąd zawiadomienie do CBA. - Mając na uwadze, iż Urząd Miasta Bydgoszczy nie chce przedstawić radnym wszelkich dokumentów dotyczących procesu prywatyzacji ŻKS Polonia SA wnosimy o dokonanie kontroli tego zagadnienia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – czytamy w piśmie pod którym oprócz Wenderlicha podpisali się inni radni PiS: Paweł Bokiej, Andrzej Młyński, Szymon Róg i Tomasz Rega.

- List w dniu wczorajszym doręczono do Centralnego Biura Antykorupcyjnego – informuje radny Jarosław Wenderlich.

Regionalna Izba Obrachunkowa wytknęła, że w trakcie sprzedaży Polonii urzędnicy wykroczyli poza przedmiot negocjacji określony w ofercie publicznej i z nowym właścicielem negocjowali dodatkowe wsparcie finansowe. RIO miała także zastrzeżenia do tego, że zespół ds. przeprowadzenia negocjacji nie sporządził protokołu z przebiegu negocjacji, po ich zakończeniu i zawarciu umowy sprzedaży.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący