Wydarzenia 21 mar 2017 | Wojciech Bielawa
Ratusz planuje dodatkowe inwestycje za 76 mln  [PEŁNA LISTA]

Bulwary nad Brdą / fot. Wikipedia

Rewitalizacja bulwarów nad Brdą i ulicy Cieszkowskiego, budowa nowej hali sportowej, boiska piłkarskiego i Biegunarium w Myślęcinku – to tylko niektóre inwestycje, planowane przez ratusz jeszcze w tym roku.

Budżet na 2017 rok został już dawno uchwalony, ale okazuje się, że w miejskiej kasie są jeszcze pieniądze do wykorzystania. - Na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej uzyskaliśmy w drodze konkursu 113 mln zł dofinansowania. Dzięki temu część miejskich środków możemy przeznaczyć na inne ważne zadania. Do wieloletniego planu finansowego wprowadzamy dodatkowe inwestycje na łączną kwotę 75,7 mln zł. – zapowiedział we wtorek prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

- W tym roku wynik naszego budżetu jest rekordowy. Mamy ponad 182 miliony złotych nadwyżki operacyjnej. W porównaniu do ubiegłego roku to wzrost o 45 mln złotych – wtórował skarbnik miasta Piotr Tomaszewski.

Inwestycyjne plany ratusza

– Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z rewitalizacją ulicy Cieszkowskiego. W tym planujemy także ogłoszenie przetargu na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych na ul. Karłowicza. Z kolei przy Zespole Szkół nr 14 na Górzyskowie zamierzamy zbudować połączoną halę sportową i rehabilitacyjną. Zwiększamy też pulę na remonty i modernizację ulic. Dodatkowe 3 mln zł zasilą też „Wieloletni program przebudowy ulic z nawierzchnią gruntową”. Największa część zaoszczędzonych środków zamierzamy przeznaczyć na budowę bulwarach na odcinku od mostu Bernardyńskiego do mostu Pomorskiego – mówił prezydent Rafał Bruski.

Ponadto w myślęcińskim zoo powstanie „Biegunarium”, gdzie będą mieszkać zwierzęta ze strefy arktycznej np. pingwiny. Dodatkowe środki pozwolą też zaplanować rewitalizację placu Kościeleckich oraz budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na obiektach Gwiazdy na Miedzyniu.

 

PEŁNA LISTA INWESTYCJI:

22 mln – rewitalizacja bulwarów nad Brdą

13,5 mln – budowa hali sportowej na ul. Kcyńskiej

10 mln – budowa Biegunarium w Myślęcinku

10 mln – budiwa hala sportowej na ul. Karłowicza

5,7 mln – modernizacja mostu na ul. Mińskiej

3 mln – rewitalizacja ul. Cieszkowskiego

3 mln – zwiększenie środków na drogi osiedlowe

3 mln – rewitalizacja placu Kościeleckich

2 mln – zwiększenie środków na remonty ulic

2 mln – budowa boiska na Gwieździe

1,5 mln – zwiększenie środków na BRA

 

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący