Wydarzenia 12 lip 2018 | Redaktor
Rób zdjęcia na tle zabytków i wygrywaj. Konkurs KPCK

fot. ilustracyjna /Pixabay

Fotografowie -amatorzy mają szansę pokazać swoją pasję w konkursie organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wystarczy, że sfotografują jedną osobę lub grupę na tle zabytków w naszym województwie. Czekają nagrody!

Trwa IV edycja konkursu fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle” organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Zmagania odbywają się pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Zgodnie z nazwą konkursu, należy wykonać zdjęcie jednej lub grupy osób na tle któregoś z zabytków w województwie kujawsko-pomorskim. KPCK daje pełną dowolność interpretacji tematu, przykładowo można się przebrać w stroje nawiązujące do stylu zabytku czy wyrazić swój zachwyt nad oglądanym obiektem. Organizatorzy liczą na pomysłowość uczestników.

Prace należy przesłać do KPCK do 15 sierpnia.

Konkurs nie ma kryteriów wiekowych, jednak nie mogą to być osoby zawodowo zajmujące się fotografią. Zdjęcia można przesłać drogą pocztową w formie odbitek (Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, pl. Kościeleckich 6, 85- 033 Bydgoszcz, z dopiskiem – Konkurs: Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle) lub drogą elektroniczną (eddteam@kpck.pl, z dopiskiem w tytule – Konkurs: Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle). Maksymalnie można przekazać dwa zdjęcia.

Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostaną powiadomieni pisemnie o wynikach konkursu do 1 września. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, we wrześniu zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa, podczas której zostaną zaprezentowani zwycięzcy. Nagrodę główną ufundował Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a pozostałe wydawnictwa związane z tematyką dziedzictwa kulturowego.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor