Wydarzenia 13 cze 08:56 | Redaktor
Rzeka Muzyki coraz bliżej. Kto w tym roku wystąpi na Wyspie Młyńskiej?

fot. bydgoszcz.pl

Wraz z początkiem wakacji wraca Rzeka Muzyki - cykl koncertów na wodzie. W tym roku w muzyczny rejs zabiorą nas m.in. Natalia Lesz, Rubens, Hanna Śleszyńska i Pawbeats. Pierwszy koncert już 7 lipca. Wstęp jest wolny.

Ratownik — zawód niebezpieczny?

Wydarzenia Dzisiaj 12:32

Wyruszyli na Jasną Górę [VIDEO]

Wydarzenia Dzisiaj 09:08

Jak co roku we wakacje, Wyspa Młyńska będzie miejscem wielu atrakcji. W najbliższych tygodniach bydgoszczanie i turyści będą bawić się na Rzece Muzyki i Sterze na Bydgoszcz (zobacz tutaj) – imprezach, które wpisały się na stałe w miejski kalendarz.

Rzeka Muzyki to bydgoska letnia tradycja – w lipcowe i sierpniowe niedzielne wieczory, publiczność uczestniczy w koncertach nad Brdą. Repertuar jest zawsze różnorodny – od jazzu i bluesa, przez rytmy latynoamerykańskie czy tango, aż po poezję śpiewaną czy muzykę operową. Podczas konferencji (11.06) poznaliśmy szczegółowy program tegorocznego wydarzenia.

Podczas cyklu 8 koncertów w ramach Rzeki Muzyki, przed bydgoską publicznością wystąpią:

7 lipca Felix Jazz Orchestra im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dawniej Big Band Akademii Muzycznej). Blisko 30 muzyków zagra utwory z płyty Solaris, zawierające autorskie kompozycje Michała Szlempo.

14 lipca zapraszamy wszystkich którzy znają i kochają utwory Ani Rusowicz, Karin Stanek, Kasi Sobczyk i Czerwono-Czarnych oraz zespołu Breakout na koncert Kocham BigBit. Na scenie wystąpią dwie wokalistki: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Magdalena Fudała. Tydzień później,

21 lipca wystąpią kubańczycy Jose Torres i zespół Havana Dreams,

28 lipca zapraszamy na recital Hanny Śleszyńskiej. Podczas spotkania z Hanną Śleszyńska usłyszymy filmowe przeboje z repertuaru Lizy Minnelli, z musicalu Chicago – utwór „Mama Morton (When You’re Good to Mama), czyli wielkie hity musicalowe śpiewane po polsku w polskiej adaptacji. Będzie to brawurowa podróż przez utwory Brechta, zespołu Dwa Plus Jeden oraz znane utwory wielkich kompozytorów i tekściarzy w nowych aranżacjach (Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, K.I. Gałczyński, Adam Nowak).

4 sierpnia wystąpi pięciu energetycznych muzyków z zespołu Bibobit, których największą miłością jest jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem.

11 sierpnia nad Brdą z koncertem Osiecka itp. itd…wystąpi Natalia Lesz.

Tydzień później (18.08) zapraszamy na koncert Rubensa, który zadebiutował albumem „Piosenki, których nikt nie chciał.

W ostatnią niedzielę sierpnia (25.08) wystąpi Pawbeats wraz z orkiestrą.
 
A to wszystko już za chwilę! Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19:00 na Wyspie Młyńskiej. Pierwszy występ już 7 lipca. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny. Warto zabrać ze sobą dobry humor i…..parasol – na wypadek deszczu.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor