Wydarzenia 27 wrz 2017 | Wojciech Bielawa
Sesja Rady Miasta przerwana. Ciąg dalszy za tydzień

Sesja Rady Miasta / fot. wb

Bydgoscy radni rozpoczęli obrady w środę (27.09) o godz. 9 a zakończyli przed godz. 20. Nie zdążyli w tym czasie pochylić się nad wszystkimi sprawami. Dokończą obrady 4 października.

Jedenaście godzin trwały obrady XLIX Sesji Rady Miasta Bydgoszczy. W tym czasie radni debatowali nad m.in. budową portu multimodalnego, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego "Fordon – Wyszogród", skażonymi terenami pozachemowskimi, strategii rozwoju Bydgoszczy, ochronie zabytków, a także zaktualizowali obwody głosowania i okręgi wyborcze. Wiele czasu zajęła także dyskusja na temat nowych stawek w mieszkaniach komunalnych.

Na to, że sesja zostanie dokończona w późniejszym terminie, zanosiło się już od rana. Porządek sesji udało się bowiem uchwalić dopiero o godz. 12.30. Wpływ na to opóźnienie miała m.in. niespodziewana inicjatywa radnych PO i SLD w sprawie zmiany nazwy parku na os. Leśnym. Konieczna była ponad godzinna przerwa w obradach. Ostatecznie nazwy parku nie udało się zmienić, ponieważ wniosek przygotowany przez radnego Janusza Czwojdę zawierał wnioski formalne.

O godz. 19.30 radny Jan Szopiński zaproponował, aby sesję dokończyć w środę 4 października o godz. 9. Radni przystali na ten pomysł. Za tydzień odbędzie się m.in. głosowanie w sprawie budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący