Wydarzenia 9 gru 2017 | Redaktor
Sikorski o Szydło: Wredny babsztyl

Radosław Sikorski/ fot. twitter

Radosławowi Sikorskiemu puściły nerwy w mediach społecznościowych. Językiem dalekim od dyplomatycznego wyraża swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń. O Jarosławie Kaczyńskim napisał "wredny dziadyga".

Dymisję premier Beaty Szydło i powołanie na to stanowiska Mateusza Morawieckiego emocjonalnie skomentował na Tłiterze Radosław Sikorski, były minister obrony narodowej i były minister spraw zagranicznych, bydgoszczanin.

Byłą już premier Szydło nazwał obraźliwie: „Wredny babsztyl”

@sikorskiradek

Wredny babsztyl śmie grozić 'aferami,' w których nie postawiono nawet zarzutów, o wyrokach nie wspominając.  Lepiej by przeprosiła za osławiony audyt, za haniebny list do przywódców Europy ws. Tuska i za próbę wrobienia chłopaka we własny wypadek samochodowy.

 

W komentarzach do wpisów mediów związanych silnie z głównym nurtem narracji III RP podtrzymuje swoje zdanie.

 

@sikorskiradek

Radosław Sikorski podał/a dalej Tygodnik POLITYKA

No więc ja uważam - właśnie dlatego - że żałosny babsztyl.Radosław Sikorski dodał/a,

Tygodnik POLITYKA

@Polityka_pl

Dorobek premier Beaty Szydło? Wystarczający, by odpowiadać przed Trybunałem Stanu

Ma oczywiście zagorzałych zwolenników nazywających byłego dyplomatę nawet "królem tweetera" (pisownia oryginalna z wpisu użytkownika). Ale też idzie dalej, niby to z powodów proprawności politycznej, aby uniknąć oskarżeń o seksizm, więc nazywa Jarosława Kaczyńskiego per "wredny dziadyga".

 

@sikorskiradek

W odpowiedzi do @maxkolonko

Kwestionuję tłumaczenie 'wredny babsztyl' jako 'disgusting broad.' Raczej 'unpleasant hag.'  Moja oferta: jeśli p. Szydło przeprosi za kłamliwy audyt, za wredny list o Tusku do przywódców UE, za zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, za Macierewicza i Waszczykowskiego, to ja też.

@BartoszBauza

W odpowiedzi do @sikorskiradek

Dzisiejszy król tweetera. Jeden z niewielu, który potrafi powiedzieć prawdę

@sikorskiradek

Aby uniknąć oskarżenia o seksizm niniejszym oświadczam, że Prezes to wredny dziadyga.

 

Próbuje też trochę tłumaczyć powody swojego zachowania i nawet odnajduje w przestrzeni publicznej tożsame do jego zachowań, cechy nowopowołanego premiera Mateusza Morawieckiego i "solidaryzuje" się z wyrwanym z kontekstu fragmentem wypowiedzi nowego premiera.

"@sikorskiradek

Za całą pisowską hucpę ostatnich dwóch lat odpowiedzialność polityczną i karną ponosi pani Beata Szydło.  Żyrowała szaleństwa Prezesa aby utrzymać się na stanowisku. Mówienie o tym językiem Unii Wolności skończy się jak Unia Wolności.

@sikorskiradek

Cieszy, że koledzy z @pisorgpl rozumieją, że podsłuchana rozmowa nie przeszkadza zostać premierem RP.  "Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni."  Solidarność i gratulacje."

 

 

Nic więc dziwnego, że jego małżonka wysyła w świat takie oto komunikaty:

 

 

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor