Wydarzenia 5 lip 2020 | kd
Sławomir Mentzen: Trzaskowski jest pustym dzbanem

Ostre słowa skierowane w stronę kandydata PO na urząd prezydenta były spowodowane jak to określił Mentzen nagłym nawróceniem Trzaskowskiego na konserwatyzm.

W trakcie programu pt. Woronicza 17 emitowanego przez tvp.info jednym z gości był polityk Konfederacji Sławomir Mentzen. W trakcie swoich wypowiedzi nie szczędził cierpkich słów w kierunku prezydenta Warszawy.

Trzaskowski zabiegając o głosy w II turze wyborów zwrócił się w kierunku wyborców Krzysztofa Bosaka. Wzbudziło to ogólne zdziwienie i uśmiech politowania ze strony działaczy Konfederacji i obserwatorów sceny politycznej.

- Z wielką satysfakcją obserwuje to, co się dzieje w polskiej polityce już od ponad tygodnia, ponieważ wszyscy jak mogą próbują pokazać te swoje przywiązanie do wartości konserwatywnych czy też wolnościowych” – powiedział Mentzen w TVP.

- Historia pokazuje, że Rafał Trzaskowski potrafi dowolnie dopasować swoje poglądy do aktualnej sytuacji politycznej. - kontynuował toruński polityk. - Pamiętam jak półtora roku temu popierał zakaz przeprowadzenia Marszu Niepodległości przez Warszawę, który wydała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Argumentował to wtedy tym, że on nie zgadza się na faszyzm w warszawie, a obecnie mówi, że on byłby nawet chętny do pójścia w Marszu Niepodległości, co jest naprawdę bardzo zabawne - dodał.

Na koniec już całkowicie krytycznie podsumował osobę kandydata opozycji.

- To pokazuje, że Rafał Trzaskowski jest takim pustym naczyniem, pustym dzbanem, który można napełnić dowolną treścią. Łatwo przesiąka najróżniejszymi poglądami, w związku z czym jesteśmy teraz świadkami kolejnej odsłony tego typu aktywności – podsumował Mentzen.

 

 

Inf. tvp.info/fb/Sławomir Mentzen

kd Autor