Wydarzenia 2 gru 14:28 | mk
„Smak świąt dla obrońców granic”. Coraz więcej zaangażowanych w akcję

Kartki i słodkości przygotowane przez uczniów trafią do żołnierzy, funkcjonariuszy SG pracujących na granicy polsko-białoruskiej/fot. Szkoła Podstawowa w Łochowie

Między innymi Szkoła Podstawowa w Łochowie, ZSG-H w Bydgoszczy, Gospodarstwo Opiekuńcze z Lubiewic przyłączyły się do akcji, której celem jest wsparcie żołnierzy i funkcjonariuszy Służby Granicznej. Okres świąt mają im osłodzić przygotowane przez mieszkańców regionu pierniki.

Trwa zbiórka produktów i gotowych wypieków, które przed świętami zostaną przewiezione do osób strzegących granicy polsko-białoruskiej. Akcję „Smak świąt dla obrońców granic” organizują Fundacja Bezpieczny Świat i Klub Prawicy Bydgoskiej. W przedsięwzięcie zaangażowani są uczniowie z Koła Kulinarnego bydgoskiego „Gastronomika” i Szkoły Podstawowej w Łochowie. – Chodzi nam o to, aby w dzieciach i młodzieży wzbudzić patriotyzm, szacunek dla polskiego munduru i do żołnierza – tłumaczy Magdalena Florek z Fundacji Bezpieczny Świat.

Wypieki przygotują także dzieci z niepełnosprawnościami z Gospodarstwa Opiekuńczego z Lubiewic. Przyłączyły się również firmy – Unamel dostarczy przyprawę do pierników, a Polski Cukier podaruje cukier i cukier puder. Organizatorzy liczą na pomoc innych dostawców – potrzebne są m.in. dodatki do zdobienia pierników.

Zbiórka produktów w siedzibie Fundacji Bezpieczny Świat (ul. Dolina 35, Bydgoszcz) trwa do 10 grudnia, natomiast własne wypieki można przynosić do 16 grudnia. Fundacja prosi o kontakt również firmy i inne podmioty zainteresowane włączeniem się w akcję (fundacja@bezpiecznyswiat.pl). Patronem medialnym przedsięwzięcia jest „Tygodnik Bydgoski”.

 

mk Autor