Wydarzenia 9 lis 16:11 | Redaktor

fot. pixabay

To już 3. edycja akcji "Smak Świąt dla obrońców granic" organizowanej przez Fundację Bezpieczny Świat. Pierniki upieczone przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy dostarczone zostaną żołnierzom i funkcjonariuszom straży granicznej. Akcję wesprzeć można dostarczając potrzebne produkty.

– Żołnierze i funkcjonariusze Boże Narodzenie również będą spędzać na służbie. Wspólnie moglibyśmy trochę osłodzić okres przedświąteczny i świąteczny wszystkim, którzy w tym czasie będą bronić granic – mówi Teresa Misiewicz z Fundacji Bezpieczny Świat. Przypomina, że służbę na granicy polsko-białoruskiej pełnią także mieszkańcy Bydgoszczy i regionu, m.in. terytorialsi z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. – Mam nadzieję, że pierników będziemy mogli zawieźć naprawdę dużo, a żołnierze, funkcjonariusze będą wiedzieli, że myślimy o nich, że jesteśmy z nimi – dodaje.

Akcję wspomóc będzie można przynosząc produkty potrzebne do pieczenia pierników. W akcję zaangażowała się już firma Polski Cukier, bydgoski "Gastronomik" oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Bydgoszczy, która dostarczy wykonane własnoręcznie kartki ze świątecznymi życzeniami. Poprzednie dwie edycję "Smaku Świąt" odbiły się szerokim echem. Więcej informacji na temat akcji już wkrótce.

Osoby, które chcą zaangażować się w akcję zapraszamy do kontaktu:

E-mail: fundacja@bezpiecznyswiat.pl

Telefon: 601 677 996

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor