Wydarzenia 8 cze 2018 | Redaktor
Stary Fordon będzie świętował z Red Lips i Formacją Chatelet

źródło: Oficjalna strona zespołu Red Lips

Już w ten weekend (9-10 czerwca) odbędzie się IV edycja Święta Starego Fordonu. Wśród atrakcji są m.in. Jarmark Starofordoński, inscenizacje historyczne oraz występy gwiazd sceny rockowej i kabaretowej.

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza mieszkańców Bydgoszczy i okolic do wspólnej zabawy przez cały weekend. Co będzie się działo?

W sobotę (9 czerwca) o godzinie 18.00 do Starego Fordonu nadciągną Krzyżacy. W rekonstrukcji historycznej pokazana zostanie bitwa o Wyszogród z 1330 roku. Na polach pod Fordonem stanie średniowieczne obozowisko, które pozwoli uczestnikom poczuć atmosferę dawnych czasów. Natomiast o 19.00 odbędzie się sąd czarownic. Organizatorzy pokażą, jak w Fordonie przeprowadzano procesy o czary. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Red Lips. Wystąpi na scenie usytuowanej nad Wisłą (rejon rekreacyjny, okolice ul. Frycza-Modrzewskiego) o godzinie 21.00. Dzień zakończy pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę (10 czerwca) o godzinie 14.15 uczestnicy ponownie przeniosą się do średniowiecza w czasie inscenizacji „Bitwa o Pień 1422”. Tym razem rycerze będą wyganiać Krzyżaków z Fordonu. Następnie o godzinie 18.00 gości będzie zabawiał kabaret „Formacja Chatelet”.

W ramach Święta Starego Fordonu będą odbywać się imprezy towarzyszące na obszarze osiedla.  IV Jarmark Starofordoński potrwa cały weekend, w godzinach od 10.00 do 20.00. Ponadto można będzie odwiedzić wesołe miasteczko, zobaczyć wystawę narzędzi tortur w Synagodze oraz wybrać się na rejs po Wiśle.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej.

źródło: Święto Starego Fordonu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor