Wydarzenia 12 maj 2017 | Andrzej Pawełczak
Studenci przejmują władzę w mieście

Studenci odebrali dzisiaj klucze do miasta/ Anna Kopeć

Rozpoczynają się juwenalia, dzisiaj (12.05) żacy z bydgoskich uczelni odebrali od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego klucze do miasta

– Życzę wam, żebyście ten specjalny tydzień w życiu każdego studenta spędzili jak najbardziej radośnie. Życzę dużo uśmiechu, ciekawej zabawy, także kierowanej do mieszkańców miasta – mówił prezydent Bruski.

 – Gwarantujemy, że studenci i bydgoszczanie będą świetnie się bawić – obiecali przedstawiciele samorządów.

Zabawa rozpocznie się w sobotę. Samorząd Studencki WSG zaprasza na imprezę Fun Pack. Na terenie kampusu przy Garbary 2 stanie wesołe miasteczko, m.in., rodeo, laser fight, dmuchana zjeżdżalnia. Początek o godz. 12.00, wstęp dla wszystkich.

Juwenalia potrwają cały następny tydzień. W poniedziałek na UTP – Wampiriada, mecze koszykówki, piłki noznej i siatkówki.

We wtorek, 16 maja, rozpoczynają się  Królewskie Juwenalia turniejem goalballowym w sali gimnastycznej przy ul. Chodkiewicza 30 o godzinie 12.00. Tego samego dnia o godz. 16.00 rusza tradycyjna „Blokada Łużyka”. W kampusie UKW będzie można rozłożyć władny kocyk, rozstawić grilla, a kapele żaków na scenie zapewnią iście studencki klimat.

Dzień później, w środę 17 maja, dzięki współpracy z miastem odbędzie się Królewski Dzień Koncertowy, podczas którego wystąpią takie gwiazdy jak Quebonafide czy Pull The Wire. Z lokalnych artystów wystąpi Pawbeats z gośćmi, wśród których znaleźli się: Dwa Sławy, VNM, Marcelina, Masia, HuczuHucz oraz Robert Cichy. W charakterze supportu wystąpią: GrabQ, Bedoes oraz Ciabatta.

Koncertów nie zabraknie też na UTP. Największa impreza uczelni w czwartek w hali „Łuczniczka”. Na scenie wystąpią DJ Młody, Zbuku i Luxtorpeda, a gwiazdą wieczoru będzie Zenon Martyniuk z zespołem Akcent.

Studenci UMK Collegium Medicum będą się bawić w piątek. Kujawiada przed stadionem Zawiszy od godz. 16.00. Wystąpią, m.in. Steel Drunk, Fain, Łydka Grubasa, Tede i... Elektryczne Gitary. Wstęp wolny.