Wydarzenia 23 kwi 13:30 | mk
Teatr Kameralny coraz bliżej ukończenia [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Dobiegają końca roboty związane z konstrukcją Teatru Kameralnego (ul. Grodzka 16). Jak zapowiada ratusz, wykonawca wkrótce zacznie pracę nad elewacją.

Konstrukcja dachu nad widownią oraz częścią administracyjną rewitalizowanego teatru już zostały ukończone, trwają jeszcze prace przy stalowej części konstrukcji nad sceną.

Odbudowano ścianę od strony ul. Podwale - jeden z elementów gmachu, który, w ocenie konserwatora, należało zachować podczas rewitalizacji.

Otwory okienne na poziomie parteru zyskają sztukaterię, a w parapetach zainstalowane zostanie oświetlenie - gmach po zmroku będzie iluminowany.

We wnętrzach trwają prace tynkarskie oraz związane z instalacjami, w budynku głównym montowana jest już stolarka okienna. W najbliższym czasie mają zacząć się docieplanie oraz wykonywanie elewacji.

Łącznie roboty budowlane pochłoną około 27 mln złotych. Inwestycja jest realizowana z udziałem środków unijnych (12 mln złotych). Prace mają zakończyć się w III kwartale tego roku.

fot. Anna Kopeć

wizualizacja, materiał Urzędu Miasta Bydgoszczy

W budynku znajdą m.in. sala teatralna ze sceną o powierzchni 226 metrów kwadratowych i widownią mieszczącą 234 osoby, sala prób oraz sala wielofunkcyjna na 50 osób. 

Teatr Kameralny ma kłaść nacisk na działalność edukacyjną, szczególnie adresowaną do dzieci, młodzieży, ale także seniorów. W styczniu rozpoczął już projekt „Poczytaj mi”, obecnie realizowany online. Pierwsza premiera TK planowana jest na wrzesień, jeszcze w Sali Kameralnej Opery Nova. Więcej o planowanej dzialalności drugiej bydgoskiej sceny czytaj: Teatr Kameralny planuje pierwszą premierę i ujawnia logo 

źródła: Bydgoszcz.pl, Bydgoszczwbudowie, mat. własne

Więcej zdjęć w galerii poniżej. 

mk Autor