Wydarzenia 5 lut 12:56 | Redaktor
Tennis Europe Winter Cups - obydwie kadry U14 w finałach DME!

fot. PZT

Obydwie reprezentacje Polski U14, dziewcząt w Pszczynie i chłopców w Poznaniu, awansowały do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy 2023! W sobotę osiągnęły finały eliminacji Tennis Europe Winter Cups by Dunlop.

Występ na kortach Śląskiego Centrum Tenisa młode Polki, prowadzone przez kapitana Pawła Bojarskiego, rozpoczęły w piątek od wygranej ze Szwedkami 2:1, a w sobotnim półfinale pokonały także 2:1 od Estonek. Tym razem jednak zwycięstwo i zarazem awans do finału pszczyńskiego turnieju zapewniły sobie już po pojedynkach singlowych.

 

Najpierw Oliwia Sybicka okazała się lepsza od Nory Olivii Adamson 7:6 (7-2), 6-0. a drugi punkt dla gospodyń imprezy dorzuciła Barbara Kostecka, ogrywając Kiirę Pashkovą 7:6 (7-1), 6:3. W meczu deblowym, Kostecka i Antonina Snochowska nieznacznie przegrały z Adamson i Eleanorą Roos 6:3, 1:6, 8-10.

 

W niedzielę Polki zmierzą się z rówieśniczkami z Węgier, a wynik tego meczu nie będzie miał już wpływu na awans do tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy, bowiem dwie najlepsze drużyny z Pszczyny wystąpią w dniach 17-19 lutego w czeskim Rukovniku.

 

Również w ten weekend w poznańskim Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce rywalizują z sukcesami też chłopcy do lat 14 prowadzeni przez kapitana Rafała Helbika. Oni również występ rozpoczęli w piątek od zwycięstwa z ekipą Szwecji 2:1, a w sobotę już po dwóch singlach zapewnili sobie wygraną w półfinale z Finlandią 3:0.

 

Dwa punkty na wagę awansu do Tennis Europe Winter Cup by Dunlop wywalczyli w singlu: Jan Skrzyński pokonując Aatu Niemelę 5:7, 6:4, 6:1 oraz Jan Urbański, który okazał się lepszy od Alexa Tuomolina 6:4, 7:6 (7-3). Wynik na 3:0 ustalili w deblu Maksymilian Kwiatkowski ze Skrzyńskim, zwyciężając Kalusa Ketolę i Tuomolina 6:2, 4:6, 10-4.

 

W niedzielę Polacy spotkają się reprezentacją Francji. Niezależnie od tego który z zespołów wygra w poznańskim turnieju, obydwie drużyny już mogą się szykować do startu w finałowym turnieju Tennis Europe Winter Cups by Dunlop w niemieckim Niederzier (17-19 lutego).

 

Również w ten weekend w Reggio-Emilia występuje reprezentacja Polski U16, prowadzona przez kapitana Michała Kosteckiego. W piątek przegrała z Włochami 0:3 i nie awansuje do finału DME. W jej składzie znaleźli się: Alan Ważny, Kacper Knitter i Mateusz Miton.

 

Przed tygodniem drużyna U16 w składzie: Antonina Czajka, Amelia Paszun i Inka Wawrzkiewicz, powołane do kadry przez kapitana Beniamina Budziaka, zajęła drugie miejsce w eliminacjach DME U16. We francuskim Feucherolles wygrała dwa mecze, a w finale przegrała z Czeszkami, ale awansowała do finału Tennis Europe Winter Cups by Dunlop 2023. Za dwa tygodnie pojadą do Brestu.

źródło: PZT

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor