Wydarzenia 7 lip 2017 | Redaktor
Triathloniści opanują miasto. Zmiany w ruchu i komunikacji

Triathlon

W weekend odbywają się zawody Enea Bydgoszcz Triathlon. Z uwagi na to, że trasa biegowa i rowerowa częściowo przebiegają po drogach publicznych, konieczne jest wprowadzenie wielu zmian w organizacji ruchu i komunikacji.

Najważniejsza zmiana polega na wyłączeniu z ruchu: ul. Toruńskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Toruńskiego; od ronda Toruńskiego do ul. Nowotoruńskiej – jezdni w stronę granicy miasta), ronda Toruńskiego, ul. Jana Pawła II (od ronda Toruńskiego do ul. Kujawskiej), ul. Nowotoruńskiej (od ul. Toruńskiej do ul. Planu 6-letniego – jezdni w stronę granicy miasta i od ul. Planu 6-letniego do ul. Plątnowskiej – całej jezdni), ul. Kieleckiej (na odcinku od ul. Smoleńskiej do ul. Nowotoruńskiej) i ul. Nowokieleckiej.

W związku z powyższym w sobotę, 8.07, w godz. 8.00-13.00 oraz w drugim dniu zawodów, w niedzielę 9.07, w godz. 9.00-16.00 przejazd tranzytowy przez miasto drogą krajową nr 5 oraz trasami lokalnymi pomiędzy północną i południową częścią miasta będzie się odbywał objazdami lub z wykorzystaniem tras alternatywnych.

Dodatkowo, do zakończenia zawodów na ul. Toruńskiej zostanie wyłączony z użytkowania parking przy cmentarzu i osiedlu 6 Planet. Mieszkańcy osiedla będą mogli pozostawić auta na zamkniętym parkingu przy Zespole Szkół Spożywczych i ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174.

Poza tym, na czas trwania części biegowej zawodów w rejonie Starego Miasta konieczne będzie wyłączenie z ruchu kołowego: ul. Grodzkiej (od ul. Mostowej do ul. Bernardyńskiej), ul. Stary Port (od ul. Pocztowej do mostu Sulimy-Kamińskiego), ul. Przy Zamczysku (od ul. Magdzińskiego do ul. Grodzkiej) i ul. Podwale (od ul. Krętej do ul. Grodzkiej). W związku tym do zakończenia zawodów zostanie zlikwidowana możliwość parkowania na opisanych ulicach oraz Rybim Rynku, Placu Solnym i Placu Teatralnym. Z ruchu pieszego zostanie natomiast wyłączony wschodni ciąg pieszy na moście Sulimy-Kamińskiego, schody z mostu na ul. Stary Port oraz północny chodnik na ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Mostowej do ul. Podwale.

 

Zmiany w komunikacji

Najważniejsza zmiana wiąże się z całkowitym wstrzymaniem ruchu tramwajów na odcinkach:

- ul. Perłowej, Szpitalnej i Wojska Polskiego (zawieszone pętle Glinki, Kapuściska, rondo Kujawskie),

- ul. Hutniczej od pętli Stomil do pętli Łęgnowo,

- T2 z Lasu Gdańskiego i T6 z Bielaw będą kursowały przemiennie na trasie czasowo zmienionej do pętli Stomil,

- T4 z Bielaw, T7 z os. Niepodległości oraz T8 z Rycerskiej będą kursowały na trasie czasowo zmienionej do zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej.

Z powodu wstrzymania ruchu tramwajów na liniach łączących górny taras z centrum miasta uruchomione zostaną 3 linie autobusowej komunikacji zastępczej za tramwaj:

- „Za T4” trasa: Glinki BFM – Glinki – Szpitalna – Wojska Polskiego – Kujawska – rondo Jagiellonów;

- „Za T8” trasa: Kapuściska – Wojska Polskiego – Kujawska – rondo Jagiellonów;

- „Za T6” trasa: Stomil – Toruńska – Łęgnowska – Łęgnowo.

Trasami czasowo zmienionymi kursować będą natomiast autobusy linii: 59, 68, 69, 89, 73, 76, 100 i 102. Szczegóły na stronie: www.zdmikp.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor