Trwa konkurs na scenariusz filmu o generał Zawackiej
fragment plakatu
Tylko do niedzieli (30 czerwca) można zgłaszać się do konkursu na scenariusz do pełnometrażowego filmu fabularnego na podstawie biografii generał Elżbiety Zawackiej, organizowany z okazji mijającej w tym roku 110. rocznicy urodzin bohaterki. Do wygrania roczna umowa stypendialna o wartości 60 tysięcy złotych.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres Fundacja Elżbiety Zawackiej, ul. Podmurna 93, 87-100 Toruń lub mailem na adres: filmozo@zawacka.pl
Zadaniem osoby zamierzającej przystąpić do Konkursu jest stworzenie „zarysu scenariusza”
(treatment) na temat przewodni – Elżbieta Zawacka, a zadaniem zwycięzcy Konkursu jest napisanie, we współpracy z Organizatorem, pełnego scenariusza pełnometrażowego filmu poświęconego gen. Elżbiecie Zawackiej.
Zarys scenariusza (treatment) w formie pliku pdf. o objętości liczącej maksymalnie do 10 tysięcy znaków ze spacjami należy przesłać na adres mailowy: filmozo@zawacka.pl.
Prace należy zgłaszać do 30 czerwca do godziny 16.00. Z laureatem wyłonionym przez komisję konkursową zostanie podpisana roczna umowa stypendialna o wartości 60 tysięcy złotych na napisanie scenariusza do filmu fabularnego na podstawie biografii gen. Elżbiety Zawackiej.
Konkurs ogłosiła Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej. Patronem konkursu i fundatorem nagrody jest marszałek województwa, Piotr Całbecki.
Generał profesor Elżbieta Zawacka - odznaczona Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa, honorowa obywatelka Torunia, patronka toruńskiej Biblioteki Pedagogicznej oraz nowej przeprawy drogowej przez Wisłę w Toruniu – była drugą kobietą w historii Wojska Polskiego awansowaną na stopień generała brygady i jedyną wśród cichociemnych, czyli żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego z czasów drugiej wojny światowej, którzy po przeszkoleniu w Wielkiej Brytanii wrócili do kraju by organizować ruch oporu i szkolić jego uczestników. W latach 50-tych ubiegłego wieku prześladowana przez peerelowską policję polityczną. W 1965 roku doktoryzowała się z nauk humanistycznych, a po uzyskaniu habilitacji w 1973 roku związała się z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i zamieszkała w Toruniu. Pracowała w uniwersyteckim Instytucie Pedagogiki i Psychologii. W 1995 roku otrzymała „belwederski” tytuł profesorski. Jest twórczynią fundacji, której misją jest upowszechnianie wiedzy na temat antyhitlerowskiego ruchu oporu w naszym kraju.
Więcej informacji na stronie www.zawacka.pl
źródło: Urząd Marszałkowski, zawacka.pl